Славия се издъни и срещу грузинците от Колхети

Славия загуби с 1:2 от грузинския Колхети Поти в третата си контролна среща по време на подготовката в турския курорт Анталия. В предишните си два мача столичани загубиха с 0:2 от румънския Брашов и направиха 1:1 с Иртиш от Казахстан. Старши треньорът на "белите" Мартин Кушев отново пусна в игра експериментални състави, като в срещата не се включиха основните футболисти на отбора Жуниор и Владислав Златинов. Новите попълнения Петър Димитров и Иван Тодоров също не взеха участие в проверката, а сърбинът Павле Попара не игра заради контузия.

Първото полувреме надмощието изцяло беше за Славия. Още в петата минута от два метра при едно разбъркване удар на Живко Желев облиза дясната греда на грузинската врата. След това Николай Божов добре овладя във въздуха пас от дълбочина, но техничният му удар мина над вратата.

През втората част грузинският отбор поведе с два гола, а Живко Желев от дузпа реализира попадението за "белите" в 88-ата минута.

В състава на Славия се завърна капитанът на тима Богомил Дяков, който бе включен в игра за първи път, след като претърпя тежка контузия в коляното през миналото лято.

В петък славистите ще играят контрола с беларуския Минск.

Съставът на Славия: Ем. Петров, Р. Димитров, Желев, Златков, Филипов, Пашов, Юруков, Романов, Акиоши, Бишевич, Божов

(Като смени влязоха: Кунчев, Ставрич, Василев, Г. Христов, Сп. Георгиев, Васев, Мохамед, Цв. Тодоров, Милчев, Дяков)