Славия отнесе здрав пердах в първата си контрола на турска земя (видео)

Отборът на Славия загуби с 0:2 от румънския Брашов в първата си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. Попаденията за 12-ия в Румъния вкараха Моутиньо и Хаднаги, които се разписаха след почивката.

През първата част играта бе равностойна с повече борба в центъра на терена и с малко голови положения пред двете врати. След почивката нещата не се промениха кой знае колко, но лека полека футболистите на Брашов взеха инициативата в свои ръце. Така се стигна до 60-ата минута, когато стражът на Славия Стефано Кунчев се опита да организира бърза контраатака, но хвърли неточно топката, която бе овладяна от Нуно Вивейрос. Халфът на румънците осъществи пробив по дясното крило, върна топката към Педро Моутиньо, който от своя страна с удар по земя в близкия ъгъл прати топката в мрежата на белите.

Двайсет минути по-късно отлична контраатака, разиграна с няколко двойни подавания между Хаднаги и Моутиньо завърши с пас на втория към първия и за нападателя на Брашов не бе трудно останал очи в очи с вратаря на Славия да оформи крайното 2:0.

СЛАВИЯ - БРАШОВ 0:2

0:1 Моутиньо 60
0:2 Хаднаги 81

СЛАВИЯ: Петров, Пашов, Желев, Огнянов, Филипов, П.Димитров, Юруков, Мохамед, Жуниор, Златинов, Божов (Кунчев, Р.Димитров, Златков, Ив.Тодоров, Милчев, Сандански, Акиоши, Ставрич, Бишевич, Георгиев, Попара, Ц.Тодоров, Романов, Васев, Василев, Христов