Аякс и АЗ Алкмаар ще преиграват през януари

Прекратеният осминафинален мач от турнира за купата на Холандия по футбол между Аякс и АЗ Алкмаар ще бъде преигран изцяло на 19 януари, съобщи АП. Двубоят на 21 декември на "Амстердам Арена" беше прекъснат в 36-ата минута, когато запалянко на домакините нахлу на терена и атакува в гръб вратаря на съперника Естебан Алварадо.

Костариканският страж успя да повали фена на тревата и му нанесе няколко удара с крак, след което неочаквано Алварадо получи червен картон. Това предизвика реакция от страна на старши треньора на АЗ Алкмаар Герт Ян Фербек, който нареди на своя отбор да напусне терена и мачът бе прекратен при резултат 1:0 за Аякс.

От футболната федерация на Холандия отмениха червения картон на Алварадо и постановиха срещата да се играе отново. От централата изтъкнаха, че "неуместно" мачът да се доиграе след 37-ата минута, тъй като в този случай АЗ Алкмаар ще трябва да бъде с 10 души на терена заради отстраняването на костариканския вратар.