Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

ЦСКА разгроми аматьори пред рекордна за България публика (видео+галерия)

ЦСКА се класира безпроблемно за 1/4-финалите в турнира за Купата на България след разгромна победа с 3:0 над втория в Северозападната "В" група тим на Спартак (Плевен). Попаденията за гостите от София реализираха Борис Галчев през първата част, а след почивката се разписаха централните бранители Пламен Крачунов и Костадин Стоянов.

По-интересното обаче бе, че на трибуните се изсипаха 15 000 зрители при капацитет от 18 000 на стадиона в Плевен, което е рекорд по посещаемост за мач между български отбори през този сезон.

Противно на очакванията срещата в Плевен започна равностойно, а пречка за по-добрия отбор, този на ЦСКА, бе и лошото тревно покритие. Първата реална опасност се откри пред домакините в 15-ата минута, когато Кунчев стреля опасно, но топката мина покрай лявата греда на Мболи.

Само пот минути по-късно логичното се случи и ЦСКА чрез Борис Галчев вкара първия гол в мача. Халфът се разписа след топовен шут от 19 метра и лек рикошет в противников играч.

Попадението успокои гостите, които четвърт час преди края на първото полувреме можеха да бъдат наказани, когато играчът на Спартак Рудашки излезе сам срещу Мболи при неуспешен опит за изкуствена засада, но не уцели вратата, тъй като и притичалият Галчев му попречи.

В даденото от рефера продължение на първата част ЦСКА можеше да вкара нов гол, когато Грегъри Нелсън финтира бранител отляво, но шутът му се отби в дясната греда на Васил Тодоров.

След почивката футболистите на Димитър Пенев натиснаха своя съперник и в 56-ата минута червените поведоха с 2:0. Голът вкара Пламен Крачунов, който засече с глава центриране от корнер на Спас Делев. В 81-ата минута ЦСКА отбеляза трето попадение, а негов автор стана Костадин Стоянов, засекъл с глава центриране от фаул на Делев.

До края на срещата гостите от София отстъпиха инициативата на играчите от Спартак, които само заради късмет и класа не успяха да реализират почетно попадение. Веднъж им попречи и Борис Галчев, който в 87-ата минута изчисти от голлинията.

Така червените се класираха за 1/4-финалите в турнира, а жребият за тях ще се тегли в понеделник (5 декември).

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЦСКА 0:3

0:1 Борис Галчев 21
0:2 Пламен Крачунов 56
0:3 Костадин Стоянов 81

СПАРТАК ПЛ: Васил Тодоров, Милчев, Ванков, Милен Тодоров, Григоров, Петков (64-Янислав Иванов), Станислав Иванов (61-Ивайло Иванов), Петров (74-Велев), Кунчев, Шопов, Рудашки

ЦСКА: Мболи, Адемар, Янчев (61-Якимов), К. Стоянов, Делев, Бандаловски, Галчев, Карачанаков (72-Йовчев), П. Стоянов, Нелсън (46-Костов), Крачунов

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Николай Йорданов

СТАДИОН: "Слави Алексиев" - 15 000 зрители