Григор падна на 1/4-финал в Стокхолм (видео)

Първата ракета на България Григор Димитров загуби с 5:7, 4:6 1/4-финалния си мач на турнира в Стокхолм срещу поставения под номер 6 в схемата Милош Раонич. Мачът, който продължи час и 18 минути, беше решен от само два пробива за Раонич, които обаче Григор не успя да върне и пропусна шанса си да стигне до полуфинал на надпреварата с награден фонд 600 000 евро. Димитров също така изпусна възможността да запише историческо класиране и да стане първият българин на полуфинал в турнир на АТП.

Първият сет започна равностойно и до 5:5 нито един от двамата тенисисти не допусна точка за пробив при свой сервис, въпреки че при резултат 4:4 хасковлията изоставаше в резултата с 0:30. При 5:5 обаче Раонич проби подаването на Гришо и след това при свой сервис безапелационно сложи край на сета.

Във втората част пробивът за канадеца дойде по-рано и той излезе напред в резултата с 2:1 и впоследствие с 3:1. Силният сервис на Раонич обаче не оставяше никакви шансове на Григор при сервис на канадеца. За сметка на това българинът не взимаше толкова безпроблемно подаванията си. При резултат 1:3 Димитров спечели сервиса си, след като падаше с 0:30, а при 2:4 успя да отрази точка за пробив. Раонич обаче не бъркаше и в крайна сметка стигна до две точки за спечелване на мача. Възползва се още от първата и се класира за полуфинала.  Раонич приключи мача с 14 аса срещу само три за българина. Двойните грешки пък са по една за двамата тенисисти.

Така заемащият номер 29 в световната ранглиста тенисист записа първа победа над Григор в турнир на АТП и на полуфиналите в Стокхолм ще чака победителя от сблъсъка между Гаел Монфис и Кевин Андерсон.

С достигането си до тази фаза на надпреварата пък Григор заработи 45 точки за световната ранглиста и 15 730 евро.