Чудото Лудогорец продължава - "милионерите" газят Левски в Разград и са на върха (видео + галерия)

Лудогорец смачка Левски пред 6500 зрители на обновения стадион в Разград, но след куп пропуски домакините победиха само с 2:1 именития си противник. Разградчани поведоха с гол на Мирослав Иванов още в 10-ата минута, но сините успяха да изравнят деветнайсет по-късно след шут от 23 метра на Владимир Гаджев. Победното попадение за Лудогорец реализира Емил Гъргоров, когато в 52-ата минута стреля по земя, ударът му се отклони в крака на Сержиньо Грийн и влетя в мрежата на гостуващия страж Пламен Илиев.

С този успех разградчани излязоха на първо място в класирането на "А" група на точка преднина пред ЦСКА, който приема утре Видима-Раковски.

Срещата започна на висока скорост и с остри атаки към двете врати. Постепенно домакините наложиха надмощие и на свой ред организираха няколко опасни атаки. Натискът на Лудогорец даде резултат още в 10-ата минута, когато Мирослав Иванов напредна през центъра, направи отлично двойно подаване с Емил Гъргоров и след като се озова очи в очи с гостуващия страж Пламен Илиев, изпрати топката в долния десен ъгъл на синята врата за 1:0.

Попадението окрили домакините, които продължиха да са по-дейния отбор. Последва атака на скорост отдясно, Михаил Александров пуска към Марселиньо, който стреля, но Пламен Илиев спаси. В 27-ата минута пък главният рефер Георги Йорданов удари едно рамо на Левски, тъй като централният бранител на сините Йордан Милиев игра умишлено с ръка, с която спря опасна атака на домакините, но не получи втори жълт картон.

Само две минути по-късно, при първата си по-опасна атака Левски успя да изравни след шут на Владимир Гаджев извън наказателното поле, който попадна в долния десен ъгъл на домакинския вратар Урош Голубович.

До края на полувремето играта стана по-равностойна, като двата тима си размениха по едно опасно положение. Първо Емил Гъргоров излезе очи в очи срещу Пламен Илиев след грешка на Милиев, но прехвърли и вратаря, и вратата. В 37-ата минута великолепна атака на сините завърши с двойно подаване между Христо Йовов и Дарко Тасевски, но първият от удобна позиция стреля над напречната греда.

С началото на втората част Лудогорец отново взе инициативата и в 52-ата минута домакините логично стигнаха до втори и победен гол. Игралият много добре Станислав Генчев напредна по дясното крило, подаде към Марселиньо, бразилецът пропусна към Емил Гъргоров и без да се бави Бадема стреля към синята врата. Шутът му се отклони в крака на Сержиньо Грийн и влетя в мрежата на Левски.

До края на двубоя, противно на очакванията Лудогорец бе далеч по-свежия и креативен тим, но футболистите на Ивайло Петев направи куп пропуски. В 77-ата минута резервата Димо Атанасов центира отляво, Гъргоров стреля, но Илиев спаси. В края на мача иначе най-добрият на терена - Емил Гъргоров, направи пореден пропуск, когато засече от два метра в аут центриране на Йордан Минев.

С тази победа, и най-вече с демонстрираното на терена, футболистите на разградчани за пореден път показаха, че няма да е изненада ако се намесят в борбата дори за златните медали. Играчите на Георги Иванов пък за пореден път демонстрираха трагично представяне в защита, а двойката централни бранители Сержиньо Грийн и Йордан Милиев със сигурност не трябва да са първи избор на Гонзо за този пост при по-сериозни противници.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕВСКИ 2:1