България на 1/8-финал срещу Естония, после ни чака Русия

След изиграването на последните мачове от група D на европейското първенство по волейбол стана ясен пътят на българския национален отбор в следващата фаза. Очакваната победа на Словакия над Полша с 3:1 остави нашите на второ място в класирането, което означава, че момчетата на Радостин Стойчев ще се изправят срещу Естония на осминафиналите. Двубоят е на 14 септември (сряда), от 19.00 часа и ще се играе в Карлови Вари. При успех, българите ще имат за съперник на четвъртфиналите Русия. "Сборная" записа три лесни победи и като победител в групата си ще има ден повече за почивка.

Нашите национали също се надяваха да станат победители в групата си. По този начин те щяха да си спестят един мач и щяха да избегнат Русия по пътя към полуфиналите, но за съжаление домакините от Полша потъпкаха феърплея и с резервите си загубиха с 1:3 от Словакия. Така, словаците, които ни изненадаха с 3:2 в първия ден, завършиха начело с три победи и 8 точки, България е втора със 7, а Полша зае третото място с 3. Германия загуби и трите си мача и отпадна от надпреварата.

ПОЛША - СЛОВАКИЯ 1:3 (25:23, 21:25, 18:25, 23:25)

ПОЛША: Пьотър Новаковски, Гжегош Кошок, Якуб Ярош, Матуеш Мика, Фабиан Джизга, Михал Ручиак - Кшиштоф Игначак- либеро
Старши-треньор: Андреа Анастази (Италия)
СЛОВАКИЯ:  Емануел Кохут, Томаш Кмет, Бранислав Складани, Милан Бец, Лукаш Дивис, Мартин Сопко - Роман Ондрушек-либеро
Старши-треньор: Емануеле Дзанини (Италия).