Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Витория (Гимараеш) с първа победа

Отборът на Витория Гимараеш постигна първа победа в новото португалско първенство, разгромявайки Насионал (Мадейра) с 4:1 като гост. Това беше отложена среща от 3-ия кръг и черно-белите от Гимараеш се отлепиха от последното 16-о място и в момента се нареждат 11-и с 3 точки. Незавиден остава стартът на Насионал, който само с 1 точка се намира на 15-о място.

Бенфика и Брага водят в класирането с по 7 точки от три мача, а Порто има 6 от два и отложен двубой с Униао Лейрия у дома. Махамаду Ндиайе откри резултата за гостите още в 3-ата минута, а Марсело Тоскано удвои в 33-ата. Домакините от остров Мадейра върнаха надеждите си в 57-ата минута, след като Бруно Телеш си вкара автогол. До края обаче Едгар Силва вкара още два гола- в 59-ата и в 77-ата минута, и оформи крайното 4:1 за гостите от Северна Португалия.