Манолев титуляр при разгромна победа на ПСВ Айндховен

Манолев титуляр при разгромна победа  на ПСВ Айндховен

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр при разгромната победа на ПСВ Айндховен с 6:1 над гостуващия Екселсиор в последен мач от четвъртия кръг на холандското футболно първенство. Бранителят остана на терена до 68-ата минута, когато при резултат 4:1 за домакините той беше заменен от Абел Тамата.

С хеттрик за успеха се отличи белгийският нападател Дрийс Мертенс, който асистира и за шестото попадение на Ола Тойвонен. Шведът Тойвонен реализира още едно попадение, а Джърмейн Ленс също се разписа за ПСВ. Мичел Тре Верде вкара почетното попадение за Екселсиор.

Така тимът на Фред Рутен събра 9 точки и се изкачи на четвърто място в класирането. Лидер е Твенте с пълен актив от 12 точки, пред шампиона Аякс с 10 точки и АЗ Алкмаар с 9 точки. Екселсиор пък е последен в класирането само с 1 точка.