Джокович пречупи Монфис и гледа към титлата в Синсинати

Световният номер 1 Новак Джокович продължава невероятната си победна серия през 2011 година. 24-годишният сърбин се класира за полуфиналите на турнира от серията "Мастърс" в Синсинати, след като на четвъртфиналите надделя с 3:6, 6:4, 6:3 над поставения под номер 6 в схемата френски тенисист Гаел Монфис. Джокович вече има 56 победи и само 1 загуба от началото на сезона. Сърбинът е близо до десетата си титла за годината, след като вече спечели рекорден пети трофей от серията "Мастърс" в рамките на един сезон. В спор за място на финала Ноле ще срещне чеха Томаш Бердих, който надигра с 6:2, 7:6 (3) миналогодишния победител Роджър Федерер (Швейцария). От състезанието отпадна и още едно голямо име - испанецът Рафаел Надал, който пък бе отстранен с 3:6, 4:6 от американеца Марди Фиш.

Монфис, който загуби от Джокович с 2:6, 1:6 съвсем наскоро в Канада, отново на четвъртфиналната фаза, започна отлично мача тази нощ и спечели още първото подаване на съперника си, за да поведе с 2:0. Джокович бе изненадващо колеблив в първия сет и допусна нов пробив - при 5:3 в полза на французина, което сложи край на борбата в първата част. Сърбинът постепенно се съвзе във втория сет, а Монфис започна да дава признаци на умора и да греши по-често. Джокович проби за 3:2, но Монфис веднага върна пробива и отново излезе напред в резултата при 4:3. В деветия гейм, при 4:4 обаче, Новак успя отново да спечели подаването на съперника си и със собствения сервис изравни резултата в сетовете. Решителната трета част приличаше много на първата, само че сега ролите бяха разменени. Джокович стигна до ранен пробив, а а при 5:3 в полза на сърбина, французинът трябваше да сервира за оставане в мача. В тези минути Джокович се чувстваше отлично на корта, правеше впечатляващи уинъри и спечели още веднъж подаването на противника, с което си гарантира победата.

Това бе осма победа на Джокович срещу Монфис от осем мача и сърбинът е само на още един успех от третия си финал в Синсинати. Ноле все още не е печелил турнира, като през 2008 година загуби на финала от шотландеца Анди Мъри, а през 2009 отстъпи пред Федерер.