Нигерия, Испания, Бразилия и Франция се класираха за 1/4-финалите на Световното до 20 години

Отборите на Нигерия, Испания, Бразилия и Франция се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за младежи, след като елиминираха съответно Англия, Република Корея, Саудитска Арабия и Еквадор. Пред 20 000 зрители на стадиона в колумбийския град Армения Нигерия се наложи с 1:0 над англичаните благодарение на попадението на Едафе Егбеди в 52-ата минута, който стреля от границата на наказателното поле. Англичаните си тръгват от Световното първенство без да са отбелязали гол. Те се класираха за осминафинал с три равенства 0:0, а сега отпадат с 0:1. Най-близо до попадение беше Матю Филипс на два пъти. Най-напред в 74-ата минута от 10 метра, без да има защитници около него той стреля и за малко да улучи вратата. Девет минути преди края на мача от още по-близка дистанция Филипс пак стреля над горната греда.

Нигерийците ще играят с отбора на Франция на четвъртфиналите. Младите петли пък се наложиха със същия резултат 1:0 над отбора на Еквадор. Единственото попадение вкара Антоан Грисман в 75-ата минута, въпреки че еквадорците играха доста по-добре. Само минута преди попадението на Франция Хуан Касарес не успя да прати топката в мрежата от 10 метра по диагонала. При ответната атака Грисман беше най-съобразителен при неловка намеса на вратаря на латиноамериканците Джон Харамийо. По-чистите положения за Еквадор бяха преди почивката, но на два пъти Марлон де Хесус не намери достатъчно майсторство, за да преодолее френския вратар Джонатан Лигали.

С три гола през второто полувреме Бразилия отнесе приятната изненада на турнира Саудитска Арабия. След нулево равенство през първото полувреме Енрике завърши успешно контраатака в 46-ата минута, Габриел Силва в 69-ата минута с удар от дъгата направи 2:0, а крайното 3:0 направи Дуду от близко разстояние пет минути преди края на редовното време. За бразилците беше доста трудно да се справят със сгъстената и стабилна защита на Саудитска Арабия преди почивката и вероятно картината нямаше да се промени и през втората част, ако не беше ранния гол. Лошата новина за треньора Ней Франко е, че няма да може да разчита в следващата среща на автора на първия гол Енрике, който се контузи в 69-ата минута. Той беше заменен от Дуду, който пък заби третия гол.

Бразилците ще срещнат на четвъртфинала състава на Испания, който имаше невероятен късмет и елиминира Република Корея след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха без голове, а испанците триумфираха със 7:6 при наказателните удари. Ким Кюн-джун пропусна решителната дузпа за азиатците, изпращайки топката над гредата и така класира Испания. Преди това обаче и двата отбора регистрираха по един пропуск. При третия опит ударът на Ли Ки-дже беше отразен от вратаря Фернандо Пачеко, а веднага след това Коке извади топката в аут. Испанците са сочени за фаворити в турнира, въпреки че са ставали световен шампион в тази възраст само един път- през 1999-а година. Корейците обаче създадоха повечето сериозни голови възможности в мача.