Ливърпул най-накрая би и не пусна гол в най-сериозната си проверка (видео)

Ливърпул най-накрая даде повод за усмивки на своите фенове седмица преди началото на сезона и победи с 2:0 испанския Валенсия в последната си контрола преди старта на шампионата в Премиър лийг. Възпитаниците на Кени Далглиш прекъснаха серията си от неприятни резултати в проверките и за пръв път от началото на лятната си подготовка не допуснаха гол в своята врата. Досега Ливърпул инкасираше точно по три гола в мрежата си във всеки от петте си приятелски двубоя. Днес на "Анфийлд" бе сразен най-сериозния от всички противници от лятната кампания - Валенсия. Головете за мърсисайдци реализираха Андрю Каръл в седмата минута и резервата Дирк Каут в последната 90-а.

Единствената неприятна вест за "червените" дойде от Глен Джонсън, който получи контузия още в първите минути на срещата с Валенсия и бе сменен от младия Мартин Кели. Както е известно, капитанът на Ливърпул Стивън Джерард също ще пропусне първите мачове от сезона в Англия заради възпаление на аддукторите.

Ливърпул започна много по-съсредоточено срещата в сравнение с мачовете с Хъл Сити, Галатасарай и Волеренга, които започваха с ранни голове на противника. Сега още в 7-ата минута Андрю Каръл се възползва от грешка на Давид Албелда и се откъсна сам срещу вратаря. Алвеш отрази първия удар на нападателя, но при добавката Каръл не сгреши за 1:0. До края на първата част Ливърпул владееше повече топката и демонстрира така желаното от Кени Далглиш пресиране в половината на съперника и недопускане на голови положения пред вратата на Хосе Рейна.

През второто полувреме двата отбора направиха много промени, но това не промени особено статуквото на терена. Все пак в последните минути Валенсия премина по-сериозно в атака и потърси изравнителен гол, но Роберто Солдадо и Монтейро стреляха извън рамките на вратата на домакините.

Така в последната 90-а минута Дирк Каут се възползва от объркване в защитата на Валенсия при едно центриране на Джо Коул от фаул и отблизо прониза Алвеш за крайното 2:0 в полза на Ливърпул.

ЛИВЪРПУЛ - ВАЛЕНСИЯ 2:0
1:0 - Каръл (7)
2:0 - Каут (89)

ЛИВЪРПУЛ: Хосе Мануел Рейна, Глен Джонсън (7-Мартин Кели), Даниел Агер (76-Сотирис Кириякос), Джейми Карагър, Фабио Аурелио (45-Джак Робинсън), Стюарт Даунинг (58-Дирк Каут), Джордан Хендерсън (58-Макси Родригес), Чарли Адам (74-Джон Фланаган), Джей Спиъринг (45-Лукаш Лейва), Алберто Акуилани (58-Джо Коул), Андрю Каръл (58-Давид Нго)

ВАЛЕНСИЯ: Алвеш, Даниел Парехо (45-Мадуро), Топал (76-Делаберт), Рами (76-Банега), Салтор (45-Матийо), Пиати (76-Рикардо Коща), Давид Албелда (45- Тино Коща), Хуан Мата (67-Бернат), Хонас (58-Роберто Солдадо), Жорди Алба (45-Монтейро), Ернандес (58-Фегули)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Каръл (Ливърпул); Салтор, Албелда (Валенсия)