Севиля разкъса с 5:0 Еспаньол в памет на Пуерта и Харке

Отборът на Севиля разгроми с 5:0 Еспаньол за Трофео "Антонио Пуерта", игран снощи в памет на Антонио Пуерта и Даниел Харке. Играчът на Севиля почина на 28 август 2007 година след съредечен удар на футболния терен. Капитанът на "папагалчетата" Харке си отиде две години по-късно по време на лятната подготовка.

Пред 25 000 зрители на стадион "Рамон Санчес Писхуан" домакините бяха пълни господари. В 16-ата и 21-вата минути целият стадион стана на крака в чест на двете футболни легенди.

Момчетата на Марселино Гарсия Торал тръгнаха в атака и вкараха в 25-ата минута. Родриго Риос - Родри отбеляза след добавка. Карлос Камени, който изигра първи минути за "папагалчетата" в контролите, не изби добре шут на Фернандо Наваро. В добавеното време на първата част Ману дел Морал удвои.

В 73-тата Фредерик Кануте вкара поредения си гол за "бяло-червените". Три минути по-късно младият Родри реализира второто си попадение и беше изпратен с овации. В 90-ата Кануте заби пети гол.

Севиля: Палоп (46 - Варас); Алексис, Спахич (73 - Бернардо), Ескюде, Ф. Наваро (79 - Саму); Хесус Навас, Фасио (64 - Салва), Троховски (73 - Кампаня), Арментерос (64 - Кануте); Ману дел Морал (70 - Пероти), Негредо (18 - Родри (79 - Луис Алберто));

Еспаньол: Камени; Хави Лопес, Раул (46 - Галан), Морено, Дидак; Руи Фонте (73 - Ерик Лопес), Маркес, Верду (80 - Кристиан Алфонсо), Раул Баена (46 - Форлин); Луис Гарсия (59 - Тиеви), Серхио Гарсия (59 - Освалдо);

Снимка: MARCA