Левски без гол срещу Пеев и Захари Сираков (видео+ снимки)

Отборът на Левски записа първо равенство в предсезонната си подготовка това лято, завършвайки 0:0 срещу Амкар Перм в Линдабрун. Това е и първата среща за „сините” без отбелязан гол преди сезона. Столичани имаха четири чисти положения, които бяха пропуснати от Йордан Милиев, Дарко Тасевски и Шюрд Арш, докато руснаците пропуснаха също няколко добри възможности. Георги Пеев пък бе контузен от Тодор Христов малко преди края на първата част и напусна терена принудително.

Всичките десет полеви играчи на „сините”, които се появиха в игра през последните 30 минути при загубата с 2:3 от румънския Петролул Плоещ започнаха от първата минута, а на вратата се завърна Пламен Илиев.

Мюлдер, Милиев, Иванов и Старокин беше защитната четворка, а Влади Гаджев и Сержиньо Грийн действаха като опорни халфове. Дясно крило бе Христо Йовов, отляво пробиваше Тодор Христов, до тях в центъра плеймейкър бе Дарко Тасевски, докато Шюрд Арш водеше атаката. Захари Сираков и Георги Пеев започнаха титуляри и бяха най-активните през първите 45 минути, като не оставиха много шансове на Орлин Старокин и Христов да разгърнат атаките отляво на тима.

Още в първата минута Новакович с глава можеше да открие резултата, но стреля в аут. Последва удар с глава на Йордан Милиев, който мина на сантиметри от дясната греда на руснаците. 60-секунди по-късно Бурмистров пропусна най-чистото положение, останал сам срещу Пламен Илиев, стреляйки в аут.

Малко след това Владимир Гаджев, който отново беше играчът с най-много извеждащи подавания, намери Шюрд Арш зад защитата, но холандецът стреля с всичка сила над гредата.

Последваха положения пред Пеев и Арш. В 38-ата минута Тодор Христов фаулира грубо Пеев, който беше принуден да напусне терена принудително. Бившият национал на България ще почива около 5-6 дни, преди да поднови отново занимания.

До края на полувремето Дарко Тасевски пропусна отлична възможност след пас на Тодор Христов, като стреля с левия крак, но Хомутовски парира удара му. При нова добра атака на Гаджев Милиев стреля над гредата.

На почивката може би най-слабият на терена от „сините” за първите 45 минути Христов, отнесъл доста критики от Гонзо, беше заменен от Симеон Райков.

В началото на второто полувреме резервата Джалович застраши Илиев с топовен удар. След това в 57-ата минута Черенчиков бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Йовов, но на негово място се появи нов полеви играч, тъй като така се бяха разбрали двата щаба преди мача.

Последваха два опасни удара на Амкар, единият дело на Захари Сираков, спасени от Илиев.

В 70-ата минута Иванов пусна наведнъж девет полеви играчи, като на терена останаха само Тасевски, резервата Райков и вратарят Илиев. Македонският национал, който днес бе гледан от куп мениджъри, пропусна най-добрата възможност за гол в края.

Трениралият индивидуално Мариян Огнянов има още болки в левия глезен и не взе участие в двубоя срещу руснаците.

Следващата контрола на "сините" е в събота (16 юли) срещу чешкия Словачко, отново в Линдабрун.

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер (70-Александър Башлиев), Йордан Милиев 70-Стефан Станчев, Иво Иванов (70-Асен Георгиев), Орлин Старокин (70-Марко Видович), Сержиньо Грийн (70-Даниел Димов), Владимир Гаджев(70-Лъчезар Балтанов), Христо Йовов (70-Даниел Младенов), Тодор Христов (46-Симеон Райков), Дарко Тасевски, Шюрд Арш (70-Иван Цветков)

АМКАР: Хомутовски, Сираков, Мияйлович (46-Цискаридзе), Белоруков, Коломейцев, Пеев (42-Блажич), Новакович, Бурмистров, Михальов (46-Джалович), Черенчиков, Секретов

Жълт картон: Христов, Грийн - Л, Черенчиков - А