Левски загуби от румънски новак след 2:0 на почивката (ВИДЕО)

Отборът на Левски допусна първа загуба в предсезонната си подготовка, след като отстъпи с 2:3 от румънския Петролул Плоещ в Линдабрун, въпреки че след първите 45 минути водеше с цели два гола след точните изстрели на Даниел Димов (6) и Сержиньо Грийн (41). Тимът на Георги Иванов-Гонзо изигра най-слабата си контрола до момента, като двата тима си размениха по едно полувреме, а през втората част главният герой на терена беше привлеченият от Хайдук (Кула) сърбин Никола Комазец (51,58,76), който разпиля защитата на българите и вкара цели три гола, донасяйки победата за тима на бившия футболист на Литекс Валериу Ракита, който води новака в румънския елит.

Тези три гола бяха първите във вратата на „сините” през това лято, тъй като в досегашните три контроли играчите на Георги Иванов бяха спечелили всичките с чисти победи – срещу Локомотив София (1:0), срещу унгарския Ломбард Папа (4:0) и срещу румънския Търгу Муреш (2:0).

Даниел Димов откри резултата в 6-ата минута с удар от 20 метра, като прати топката в долния десен ъгъл на вратаря на румънците. Бившият играч на Черно море получи асистенция от Иван Цветков, който води атаката на отбора и не се разписа за първи път от както е на "Герена. Както е известно, той вкара по един гол във всеки един от предишните три мача на 26-кратните шампиони.

В 41-ата минута, след груба грешка в защитата на румънците, капитанът на Левски днес Сержиньо Грийн пресече топката, нахлу в наказателното поле и удвои.

Няколко минути след началото на второто полувреме Петролул намали след отлично изпълнение на пряк свободен удар от влезлия в 36-ата минута сърбин Комазец, а нарушението бе извършено от навършващия днес 23 години Лъчезар Балтанов. Буквално минути след това Левски бе близо до трети гола, но изстрел на Стефан Станчев с глава бе спасен от противниковия страж.

В 58-ата минута Комазец изравни, след като се откъсна от централната двойка бранители, преодоля Акалски и на празна врата се разписа за 2:2.

Три минути по-късно Гонзо замени всичките си 10 полеви футболисти наведнъж, а в 70-ата минута Орлин Старокин за малко да си вкара автогол с глава след центриране на Комазец от фаул. Акалски спаси с невероятна намеса, но кълбото попадна в румънски футболист, който стреля в дясната греда на вратата на "сините", а след това друг играч на "жълтите" шутира в аут от два метра за радост на българите.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Комазец с красив гол от воле доведе нещата до пълен обрат, след като засече топката след удар с глава на Иво Иванов и така записа хеттрик в двубоя.

В последните минути столичани вдигнаха оборотите, но Христов пропусна след извеждащ пас на Владимир Гаджев. Малко след това Бижутера пък пропусна да изравни, след като бе изведен очи в очи с вратаря и след отлична асистенция на Гаджев прати коженото кълбо над вратата. Секунди преди края пък вратарят Цимерман спаси последователно удари на Йовов и Милиев на метри от голлинията.

Гонзо има защо да е недоволен от играта в защита на своите момчета, които особено през втората част бяха доста отпуснати и допуснаха с лекота пълен обрат. Новият нападател Шюрд Арш игра 30 минути, но голови ситуации пред него не се откриха, а веднъж Христов може би трябваше да търси подаване към него вместо самостоятелна акция при 2:2.

Това беше третата контрола по време на лагера в Линдабрун. Наставникът Георги Иванов-Гонзо направи много промени в състава, както го стори и в предишните контроли.

На вратата започна Кирил Акалски, а в защита пред него бяха Александър Башлиев, Стефан Станчев, Асен Георгиев и Марко Видович. Даниел Димов и Сержиньо Грийн действаха катъо опорни халфове, а рожденикът Лъчезар Балтанов играеше като плеймейкър. Иван Цветков, който вкара три гола в първите си три срещи за "сините", водеше атаката, докато разписалият се в първите две проверки в Линдабрун Даниел Младенов се подвизаваше отдясно, а новото попълнение Симеон Райков започна като ляво крило.

В халфовата линия на румънците действаше Александър Стоимирович, който се подвизава известно време в родния Черноморец.

Главен съдия на мача беше българинът Емил Маринов. Той живее в Австрия и ръководи срещи от долните дивизии.

Следващата проверка на Левски е срещу тима на Георги Пеев и Захари Сираков Амкар Перм в сряда на 13-или от 19,00 часа.

ЛЕВСКИ -ПЕТРОЛУЛ 2:3 (2:0)