Бекъм изуми с гол от корнер (видео)

Футболната мегазвезда Дейвид Бекъм показва брилянтните си умения и в САЩ. Английският полузащитник вкара страхотен гол директно от ъглов удар и записа асистенция при победата на неговия Лос Анжелис Галакси с 2:1 над Чикаго Файър тази нощ. След нулевото първо полувреме на срещата всичките три гола в двубоя бяха отбелязани в рамките само на осем минути, като това на Бекъм се оказа победно.

Полузащитникът, който бе отписан от мнозина в Европа, записа осмата си асистенция за сезона, а Лендън Донован се възползва перфектно от нея, за да отбележи в 58-та минута на срещата.

При резултат 1:1 отново Дейвид Бекъм влезе в ролята си на английски джентълмен, за да помогне на съотборниците си за победата. В 66-ата минута след изпълнение на ъглов удар топката се тупна в наказателното поле на съперниковия тим и влезе директно в мрежата на Чикаго. С това Бекъм записа и своето второ попадение за ЛА Галакси от началото на сезона в САЩ, при това по начин, който не може да се види всеки ден.

Снимка: Getty Images/Guliver