Коринтианс размаза Сао Пауло в местното дерби в Бразилия

Отборът на Коринтианс записа впечатляващ успех с 5:0 над местния си съперник Сао Пауло в дербито помежду им от 6-ия кръг в първенството на Бразилия. Домакините отбелязаха и петте попадения в мача през втората част, а преди това пък гостите останаха в намален състав, след като Карлос Перейра получи червен картон в 40-ата минута.

Головата фиеста стартира Данило в 46-ата минута на мача, а след това Лиедсон наниза хеттрик с попадения в 53-ата, 60-ата и 76-ата минута. Крайното 5:0 пък бе оформено от Жорже Енрике в 82-ата минута.

Това бе първо поражение за Сао Пауло от началото на сезона, но въпреки това тимът остава на първото място във временното класиране с 15 точки. Коринтианс пък остава без загуба в актива си и излезе на второто място с 13 точки и мач по-малко.