Една легенда се завръща! Нефтохимик отново в професионалния футбол

Отборът на Нефтохимик се завърна в професионалния футбол след 2009 година, след като днес постигна труден, но напълно заслужен успех с 1:0 над Септември (Тервел) в баража за влизане в Източната "Б" група. Единственото попадение в мача, който бе тотално доминиран от играчите на бургаския клуб, реализира Митко Иванов от дузпа в 88-ата минута. Нападателят най-накрая успя да реализира едно от многобройните положения за Нефтохимик в двубоя и това се оказа решаващият момент в двубоя, игран на градския стадион в Сливен пред многобройна агитка на "шейховете". Възпитаниците на временния наставник за този двубой Ганчо Евтимов изпуснаха редица положения пред вратата на Септември, след като през целия мач играеха в половината му. Все пак те успяха да материализират превъзходството си минута преди края на срещата, когато Митко Иванов от бялата точка донесе успеха за носителя на Купата на аматьорската лига.

През първото полувреме футболистите на Нефтохимик тотално надиграха противника си, но изпуснаха няколко чисти положения за гол. Още в шестата минута Милен Георгиев отправи опасен изстрел, но стражът на Септември (Тервел) успя да отрази. Символичните домакини продължиха с натиска си и на голови позиции се озоваха Антон Иванов, стрелял в аут от чиста позиция в наказателното поле и Митко Иванов, който не успя да преодолее стража на Септември Георги Георгиев, останал очи в очи с него. Като цяло Нафтата доминираше тотално преди почивката и можеше само да съжалява за многото пропуски, които футболистите на тима направиха пред вратата на противника.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено и Нефтохимик бе тимът, който създаваше головите положения. Милен Георгиев на два пъти бе близо до това да открие резултата, но пропусна от удобни ситуации. В 55-ата минута и Септември създаде първата си ситуация за гол, но ударът с глава на Димитър Недялков бе спасен от вратаря на "зелените".

В края на мача натискът на Нефтохимик стана съвсем осезаем и голът за бургазлии висеше "на косъм". Момчил Желев изпусна абсолютно сам срещу вратаря, а Митко Иванов и Милен Христов биха встрани от вратата. Така се стигна до 89-ата минута, когато съдията отсъди дузпа за Нефтохимик, а от нея Митко Иванов бе точен и донесе победата на своя тим. С този гол той прати "зелените" във втория ешелон на родния футбол.

НЕФТОХИМИК - СЕПТЕМВРИ (ТЕРВЕЛ) 1:0
1:0 - Иванов (89-д.)

Нефтохимик: 77. Емил Данчев, 4. Деян Лефшеров, 5. Иван Тодоров, 23. Иван Стоев, 26. Милен Христов, 14. Момчил Желев, 21. Цветан Какелов, 9. Павел Алексиев, 22. Антон Иванов, 20. Митко Иванов, 18. Милен Георгиев –к.
Старши треньор: Ганчо Евтимов

Септември (Тервел): 1. Георги Георгиев, 8. Радослав Георгиев, 14. Стефан Славов, 3. Галин Василев, 5. Мехмет Бендов, 6. Искрен Пенчев- к. 7. Господин Господинов, 17. Димитър Недялков, 20. Стефан Стефанов, 16. Атанас Стефанов, 17. Добромир Бенев
Старши треньор: Радослав Вардаров