Джокович с трисетова победа във втория кръг на "Уимбълдън"

Поставеният под номер 2 в основната схема Новак Джокович се класира за третия кръг на "Уимбълдън", след като надделя с 6:3, 6:4, 6:2 над представителя на Южна Африка Кевин Андерсон. С успеха си сърбинът си осигури двубой в следващата фаза срещу победителя от срещата между Андреас Сепи (Италия) и 32-ия в схемата Маркос Багдарис (Кипър).

Шампионът от Откритото първенство на Австралия започна силно мача и реализира два пробив за 2:0 и 4:0. При 5:1 Ноле сервираше за сета, но се пропука и така за кратко отложи реазвръзката в частта. Все пак първият сет приключи при 6:3 след 30 минути игра.

Втората част бе по-оспорвана, като постепенно 36-ият в света южноафриканец намери ритъма си. Андерсон спаси брейкпокнт в петия гейм, но в седмия не се справи и изостана в резултата - 3:4. До края на сета световният номер 2 нямаше проблеми и поведе с 2:0 части.

Ранен пробив на Джокович в третия сет даде спокойствие на сърбина. Той можеше да увеличи преднината си в петия гейм, но пропиля шанс за пробив. 25-годишният Андерсон така и не успяваше да се възползва от леките колебания на противника си. В шестия гейм той имаше два брейкпойнта, но Джокович се измъкна ловко и не допусна изненади. Още в следващия гейм сърбинът осъществи нов пробив за 5:2, а минути по-късно спаси и точка за пробив, докато сервираше за спечелването на мача. Все пак мачът приключи след час и 54 минути игра, а Джокович продължава да гони първата си титла от турнира.

Това бе четвърти сблъсък между Джокович и Андерсон и трета победа за сърбина. Както е известно, той има само една загуба от началото на сезона - на 1/2-финалите на "Ролан Гарос" срещу Роджър Федерер.

За третия кръг се класира и Карол Бек (Словакия), който изненадващо отстрани 26-ия в схемата Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) със 7:6 (7:5), 6:4, 3:6, 6:4.