Измъчена, но сладка победа за Григор Димитров на старта в Ийстбърн

Водещият български тенисист Григор Димитров постигна трудна победа с 2:6, 7:6 (7:5), 6:4 над представителя на домакините Дейнъел Евънс в среща от първия кръг на турнира от АТР в Ийстбърн (Великобритания), който е част от веригите преди "Уимбълдън" и е с награден фонд 450 хиляди долара. Гришо се нуждаеше от точно 100 минути, за да надделее над своя опонент, който участва в надпреварата с "уайлд кард". Успехът е сладък за българина, защото в предишните два сблъсъка с Евънс той допусна загуби.

Роденият през 1990 година в Бирмингам Еванс, който е №300 в ранглистата, стартира отлично в мача и два пъти подред проби сервиса на българина. Така след 2:6 в първия сет Еванс беше на прага на сензацията, след като успя да върне един пробив и от 2:4 да изравни резултата на 5:5 гейма. Нервите на хасковлията обаче се оказаха по-здрави и той спечели в тайбрека със 7:5. В третия Димитров реализира един пробив и в крайна сметка удържа измъчената победа в първия кръг на турнира.

В следващия кръг, който се явява осминафинал, 64-ият в света Гришо ще спори с по-добрия от двубоя между Кевин Андерсън (№39) и Александър Слабински(№556).

С днешната си победа хасковлията си осигури 20 точки за световната ранглиста. Димитров ще участва и в надпреварата на двойки, където негов партньор ще бъде италианецът Андреас Сепи.

Снимка: Getty Images/Guliver