Коларова и Тодоров шампиони на 800 м

Теодора Коларова (КЛАСА) и Сава Тодоров (СК Атлет Мездра) спечелиха шампионските титли на 800 метра на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се проведе този уикенд в Сливен. Коларова стигна до първото място при жените с резултат 2:05,57 мин. На втора позиция при дамите завърши Вая Владева (КЛАСА) с 2:09,37 мин, а трета се нареди Айше Сакалиева (АСКЛА Сливен) с 2:26,73 мин.

Тодоров пък стигна до втората си титла на това първенство. След като вчера стана шампион на 1500 м, днес той триумфира и на 800 м с време 1:54,30 мин. В оспорваното бягане в двете   Миналогодишният  шампион Петър Пеев (КЛАСА) остана втори с 1:54,65 мин, а Иван Попов (СК Атлет Мездра) завърши трети с 1:54,83 мин.

Лазар Катучев (АК Павел Павлов Враца) защити златния си медал от 2010 г. на 400 м с пр. и финишира първи за 52,01 сек. Велко Николов (Титан) спечели сребърното отличие с 54,14 сек. Трети се нареди Милен Пасков (Берое Стара Загора) с 54,68 сек.

В същата дисциплина при жените златото извоюва Ива Димова (КЛАСА) с време 62,13 сек. Нейни подгласнички станаха Светлана Рижикова (КЛАСА) – 66,02 сек, и Елена Митева (Супер Спорт - Варна) – 67,44 сек.

РАЯ ИВАНОВА, пратеник на Sportal.bg в Сливен

Снимка: ИВАН БЪЧВАРОВ, пратеник на Sportal.bg в Сливен

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на републиканското може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от следобедната сесия от първия ден на държавното първенство може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от сутрешната сесия от първия ден на републиканското може да видите ТУК!!!