Даниела Йорданова спечели титлата на 5000 м

Даниела Йорданова (Балкан Ботевград) спечели първата си титла след близо тригодишно отсъствие от пистата. Състезателката на Димитър Василев стана шампионка на 5000 м на републиканското първенство по лека атлетика за мъже и жени, което се проведе през уикенда в Сливен. Йорданова, която вчера остана втора на 1500 м, днес финишира първа на 5000 м с време 17:03,25 мин. На втора позиция днес завърши Ивета Бонова (Юниверсал) с време 17:49,99 мин, а трета финишира Марина Димитрова (КЛАСА) с 18:36,83 мин.

“Резултатите ми не са много добри, но трябваше да участвам някъде. Почти три години не бях стартирала на състезание и това определено си каза думата. Имах и някои проблеми през изминалите години, но се надявам вече всичко да е отминало”, заяви пред Sportal.bg родената в Сливница атлетка.

В същата дисциплина при мъжете шампион стана вторият на 3000 м стипълчейз от вчера Йоло Николов (СК Атлет Мездра) с 14:59,73 мин. Втори завърши подготвящият се под негово ръководство и шампион на 3000 м стипълчейз от вчера Митко Ценов (СК Ателт Мездра) с 15:00,57 мин, а трети финишира Димчо Мицов (СК Сапарева баня) с 15:06,08 мин.

РАЯ ИВАНОВА, пратеник на Sportal.bg в Сливен

Снимка: ИВАН БЪЧВАРОВ, пратеник на Sportal.bg в Сливен

ФОТОГАЛЕРИЯ от втория ден на републиканското може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от следобедната сесия от първия ден на държавното първенство може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от сутрешната сесия от първия ден на републиканското може да видите ТУК!!!