Победа и две загуби за българите в края на петия ден на ЕП (видео)

Победа и две поражения записаха българските представители в късните мачове от петия ден на европейското първенство по снукър в София. Най-добрият ни състезател Никола Кемилев имаше тежка задача в лицето на 36-годишния Шей Арана (Израел) и загуби двубоя си с 1:4 фрейма. Лидерът в родната ранглиста изоставаше с 0:2 части, но успя да намали разлката, след което изпусна четвъртия фрейм след битка по цветните топки при резултат 66:77 точки. Така Кемилев има в актива си до момента пет загуби и една победа.

Петият състезателен ден не донесе радост и на Цветан Павлов (на снимката), който отстъпи с 1:4 фрейма срещу 37-годишния холандец Йорис Маас и по този начин записа четвъртото си поражение от пет мача на шампионата.

Единствената българска победа във вечерната сесия на петия ден на европейското първенство донесе 22-годишният Ивайло Симеонов. Той даде само фрейм на далеч по-опитния финландец Анти Силво и приключи мача при резултат 4:1 в своя полза. Това е втори успех за Симеонов в груповата фаза.