Цонга и Мъри ще спорят за титлата в Лондон

Французинът Жо-Вилфред Цонга се класира за първи път на финала на турнира по тенис на трева в Лондон с награден фонд 627700 евро. Поставеният под номер 7 Цонга спря впечатляващата серия на представителя на домакините Джеймс Уорд след успех с 6:3, 7:6(7). Французинът, който наниза 14 аса, стартира устремно и с ранен пробив поведе с 3:0, което се оказа достатъчно за успеха в първия сет.

Във втората част Уорд взе първите три гейма, но Цонга изравни за 4:4, след което се стигна до тайбрек. В него резултатът се движеше точка за точка, но при 7:8 Уорд не успя да вкара първи сервис, а в последвалото дълго разиграване при второто му подаване той стреля в аут и това донесе победата на французина.

Така в спор за трофея Цонга очаква шампиона от 2009 година Анди Мъри (Великобритания). Поставеният под номер 2 Мъри разби четирикратния победител и трети в схемата Анди Родик (САЩ) с 6:3, 6:1 само за 59 минути. Представителят на домакините наниза 13 аса и проби четири пъти подаването на съперника си, за да триумфира.