Изпълнителният комитет на Българския футболен съюз прие някои промени в нормативните документи за следващия сезон в цялата система на българския футбол, след като разгледа и прие предложенията на комисията за изготвяне на предложения за промени в нормативните актове на БФС за сезон 2010/2011 с
Ето и някои по-важни промени:
- в Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС

1. В член 21, т. 14 се прави промяна, като вместо досегашното преиграване на дадена футболна среща в професионалния футбол, поради посочените в т.13 причини (прекъсване поради непреодолими причини или проблеми със сигурността), да се премине към доиграване на срещата със зачитане на получените наказателни картони и направени смени.

Целта е да се предотвратят някои спекулации от страна на отбора-домакин.

Отборите от "А" и "Б" ФГ следва да депозират в БФС - Техническия комитет в срок до 7 дни преди началото на подготвителния период на спортно-състезателната година
оригинален екземпляр от трудов договор, регистриран в НАП, нотариално заверен за съответните длъжности:

- старши треньори на най-малко 3 отбора от ДЮШ: юноши - ст.възраст - с минимум УЕФА "А" лиценз

Отборите от "В" футболна група следва да депозират в Зоналните съвети на БФС в срок от 7 дни преди започване на първенството оригинален екземпляр от договор за възлагане на съответните длъжности:

-старши треньор на първия отбор - с минимум УЕФА "В" лиценз
-старши треньор на най-малко 2 отбора от ДЮШ - с минимум "С" лиценз на БФС.
При неизпълнение на тези задължения ФК от "А", "Б" и "В" ФГ се наказват съгласно член 34 от Дисциплинарния правилник.

В член 16, VI етап, 6 кръг /финал/, буква в) отпадат алинеи втора и трета и да се заменят със следния нов текст:
"Когато носителят на Националната купа е и шампион на страната, в турнира на Лига Европа участва клубът, който е класиран на най-предно място в класирането на шампионата на страната, след всички клубове, които са се класирали за лига
Европа".

"Ако носителят на Националната купа не получи лиценз за участие в Лига Европа, на неговото място участва отборът, който е класиран на най-предно място в класирането на шампионата на страната, след всички клубове, които са се класирали за лига Европа. Ако заместващият отбор също не получи лиценз, за участие се поканва следващият го в класирането отбор, който е получил
лиценз за Лига Европа."

Предложението е на база уведомително писмо на УЕФА "2012-2015 УЕФА Шампионска Лига и УЕФА Европа Лига - разпределение на местата за клубовете"