Европейски футбол

Уругвай би Холандия с дузпи, звезди на Ливърпул бележат в редовното време

08 юни 2011 | 23:38
Уругвай и Холандия завършиха наравно 1:1 в приятелски мач, игран в Монтевидео. Двата тима се срещнаха за последно на полуфинала на Мондиал 2010, в който "лалетата" победиха с 3:2. Уругвайците горяха от желание да вземат реванш, макар и в контрола, и бяха много близо до успеха. Попадение на Луис Суарес в 82-ата минута даде преднина на "урусите", но малко преди последния съдийски сигнал друг футболист на Ливърпул - Дирк Каут, изравни резултата след центриране от корнер и удар с глава.

Публиката на "Сентенарио" се наслади и на изпълнението на дузпи, при които по-точни бяха домакините. Te вкараха четири дузпи, срещу само три за холандците.

Двубоят започна равностойно и в първите минути играта се водеше в центъра на терена. Ибрахим Афелай изведе Каут на стрелкова позиция, но той би слабо в ръцете на Фернандо Муслера, а млако по-късно Тим Крул спаси удар на Кавани и нулевото равенство се запази. Голмайсторът на Наполи бе близо до гола в средата на полувремето, но Ерик Питерс изби удара му от голлинията. Активно за гостите игра Робин ван Перси, който стаба жертва на брутално нарушение от страна на Диего Лугано в 30-ата минута, но за щастие се отърва без контузия.

След почивката положенията бяха по-малко заради многото смени и нарушения ритъм на двата тима. Макси Перейра от домакините беше на път да си отбележи ефектен автогол след центриране на Халид Буларуз, а в 82-ата минута публиката най-после дочака нещо истински красиво. Великолепен рейд на Кавани по левия фланг осигури удобна топка за Суарес и той не сбърка. В края на мача обаче "лалетата" изравниха чрез Каут и по предварителна уговорка съперниците трябваше да определят победителя с изпълнението на дузпи. При тях Ван Перси стреля над гредата, а Елжеро Елиа шутира прекалено слабо и позволи на Муслера да избие. За Уругвай неточен бе единствено Николас Лодейро. Победната дузпа реализира защитникът на Порто Алваро Перейра.

УРУГВАЙ - ХОЛАНДИЯ 1:1 (4:3 след дузпи)
1:0 Л. Суарес (82)
1:1 Д. Каут (89)