България 2-ра в Група "В" на Световната лига

Волейболистите от националния отбор на България заемат 2-ро място в Група "В" на Световната лига след изиграването на двете срещи от 2-ия кръг срещу Япония.

Възпитаниците на селекционера Радостин Стойчев първо надиграха Япония с 3:1 геймавъв Варна, а вчера бяха още по-убедителни - 3:0 в Морската ни столица. Така България събра 6 точки от двата мача и остана на второ място във временното класиране с 9 точки след три победи и една загуба.

Лидер в класирането е Русия с пълен актив от 12 точки. "Сборная" победи на два пъти Германия с по 3:0 гейма в Калининград.

В III кръг България гостува именно на руснаците на 10 и 11 юни (петък и събота) в Сургут, а Германия приема Япония на 11 и 12 юни (събота и неделя) във Фридрихсхафен.

СНИМКИ: FIVB.CH

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ЯПОНИЯ 3:0 - ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - ЯПОНИЯ 3:1 - ТУК!!!