Разочарование за Пиронкова във втория кръг на "Ролан Гарос"

Участието на българските тенисисти в основната схема на сингъл на Откритото първенство на Франция по тенис приключи. След като вчера Григор Димитров отстъпи в първия кръг срещу представителя на домакините Жереми Шарди, днес съдбата му последва и най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова. Заемащата 36-о място в световната ранглиста пловдивчанка загуби с 4:6, 2:6 от Хисела Дулко (Аржентина) и така не успя да се класира за третия кръг на "Ролан Гарос" за първи път в кариерата си. От своя страна, 51-ата в света аржентинка ще се изправи в третия кръг срещу финалистката от миналата година Саманта Стоусър (Австралия). Тя победи с 6:2, 6:0 румънката Симона Халеп.

Двубоят започна повече от интригуващо с размяна на пробиви в първите три гейма. Българката загуби два сервис гейма и изостана с 1:2. Тя имаше възможност да изравни резултата в четвъртия гейм, но Дулко се измъкна за 3:1. До края на сета, макар и трудно, двете тенисистки печелеха подаванията си, и така след 50 минути игра и един пробив разлика 26-годишната аржентинка поведе в частите.

Вторият сет се разви лошо за най-добрата ни тенисистка още от самото начало. Тя допусна два пробива за 0:3, въпреки че се бори и спаси няколко брейкпойнта. В четвъртия гейм имаше голяма битка, но все пак при четвъртата си възможност Пиронкова върна единия от пробивите за 1:3. Веднага след това полуфиналистката от "Уимбълдън" през миналата година за първи път в мача успя да спечели подаването си на нула. До края на срещата обаче 23-годишната българка бе максимално затруднена от противничката си и не успя дори да си помисли за обрат. Цвети се бори доста в седмия гейм при свое подаване, където изостана с 0:40. Въпреки че успя да отрази няколко възможности за пробив, той все пак стана факт за 2:5, а малко по-късно Дулко спечели двубоя при свой сервис след час и 36 минути престой на корта.

Това бе втори мач между Пиронкова и Дулко и втори успех за аржентинската тенисистки. Предишната им среща бе на турнира на клей в Будапеща през 2007 година, когато Дулко печели с 6:2, 6:2. За достигането си до втория кръг пловдивчанката си осигури 25 000 евро от наградния фонд и 100 точки за световната ранглиста.