Известни са 1/2-финалистите на Zagorka Tennis Cup в София

Днес се изиграха четвъртфиналните срещи от фючърс турнира Zagorka Tennis Cup в София с награден фонд $10 000. Стивън Монеке победи Микаел Линцер с 6:3, 6:2, Бой Вестерхоф надигра Петру Лункану с 6:3, 7:6 (0), Енрико Бурци победи Виктор Анагнастопол с 6:2, 6:2, а Глеб Сакаров играе в момента последния двубой за деня с Разван Сабау. Така в утрешните полуфинални срещи един срещу друг излизат Бурци и Монеке, и Вестерхоф срещу победителя в мача между Сакаров и Сабау.

Водачът в основната схема Микаел Линцер (Австрия) бе елиминиран от надпреварата, след като загуби с 3:6, 2:6 от Стивън Монеке (Германия). Въпреки своята класа, демонстрирана в предишните турнири, Линцер не издържа физически на играта на по-свежия от него съперник. В първия сет Монеке демонстрира превъзходство с поредица от слайсове, допускайки само един пробив, с което спечели частта с 6:3. Във втория сет след поредица от дълги и напрегнати разигравания Монеке позволи на Линцер да вземе само 2 гейма, като затвори сета с 6:2, а оттам и мача.

Поставеният под №8 в схемата италианец Енрико Бурци се справи с лекота с №3 Виктор Анагнастопол с 6:2, 6:2. Противно на първоначалните очаквания, мощната игра на румънеца бе неутрализирана от италианския тенисист, който триумфира в двубоя и се класира за полуфиналите в турнира.

В друг четвъртфинален двубой холандецът Бой Вестерхоф победи Петру Лункану (Румъния) с 6:3, 7:6(0). Вестерхоф, който отстрани вчера българина Тихомир Грозданов, се справи и с поставения под №6 в схемата на турнира румънец. В първия сет Вестерхоф показа по-добра игра от своя опонент и спечели заслужено частта. Вторият сет започна по-силно за Лункану, който поведе с 3:2 гейма, след което мачът протече до края със споделено надмощие и размяна на геймове. При резултат 6:6 в решаващия тайбрек Вестерхоф не даде шанс на Лункану, спечелвайки със 7:0 точки.

В последния мач за деня на сингъл французинът Глеб Сакаров играе трисетов мач срещу Разван Сабау (Румъния). Полуфиналните срещи на сингъл започват утре в 11.00 часа на кортовете на ТК „Левски-София”. Финалът е в неделя от 11.00 часа, като в награждаването се очаква да се включат кметът на София г-жа Йорданка Фандъкова и представители на „Загорка” АД.