Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Хигинс пое контрола срещу Уилямс

Трикратният световен шампион Джон Хигинс изоставаше със 7:9 фрейма след втората сесия на 1/2-финалния си мач срещу Марк Уилямс на първенството на планената по снукър, но ситуацията се промени след третия сеанс на сблъсъка им. Шотландецът вече е напред в резултата – 13:11 части, като успя да спечели шест от изиграните осем партии. За да се класира за петия си финал в “Крусибъл”, 35-годишният Хигинс се нуждае от още черири части.

Двамата полуфиналисти си поделиха по два фрейма преди почивката. Първо шотландецът намали на 8:9, но Уилямс отговори мигновено със серия от 75 точки. Малко по-късно лидерът в световната ранглиста се прояви и със серия от 45 точки, но уелският му съперник върна разликата от два фрейма след брейкове от 39 и 45 точки.

След подновяването на играта Хигинс отново записа брейк от 45 точки и направи резултата 10:11, а минути по-късно стигна и до равенството. Накъсаният 23-и фрейм влезе в актива на трикратния световен шампион, а в последната партия от сесията отново Хигинс се оказа по-издръжлив, въпреки че Уилямс блесна с брейк от 61 точки. Шотландецът, който е носител на 23 ранкинг титли, изчисти масата и със серия от 49 точки направи резултата 13:11 фрейма.

Последната сесия между Хигинс и Уилямс е тази вечер от 21,00 часа. Форматът на 1/2-финалите е 17 от 33 фрейма.