ЦСКА с купата след обрат с фантастичен гол (видео+снимки)

Отборът на ЦСКА при юношите, родени 1995 година, победи с 2:1 Спартак (Пловдив) във финала за Купата на БФС. „Червените”  на Емил Димитров показаха страхотен характер, след като обърнаха резултата на официалния терен в Правец след почивката с голове на Димитър Маймунков (44) и Здравко Китанов (75). Преди това на терена имаше само един състав и това бе този от Пловдив, който поведе заслужено с попадение от 25 метра на Серафим Михайлов в 34-тата минута.

Пловдивчани съвсем заслужено се прибраха с преднина на почивката след 40 минути игра, тъй като държаха изцяло инициативата и освен попадението веднъж гредата спаси "червените". Вратарят им Радослав Костадинов пък парира отлично удар на Михайлов, който от два метра пропусна преди това да открие изкарвайки в аут.

Втората част започна с очакван натиск на шампионите, докато пловдивчани не успяха да запазят темпото на играта си от първата част. "Червените" бяха по-мотивираният тим след почивката и въпреки че не показаха много добра игра след само четири минути успяха да изравнят. Точен за ЦСКА бе Димитър Маймунков, който бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар от 12 метра с левия крак прати топката в мрежата на Апостол Стоянов, което бе първи удар в очертанията на неговата врата от началото на мача.

От този миг младите "армейци" заиграха с повече самочуствие и Павел Янев от "червените" нацели горната греда при опит за центриране, а Чорбаджийски и Китанов имаха възможност за втори гол, който все пак дойде малко преди края след няколко мелета пред вратата на Спартак. Точен бе №10 от "армейците" Здравко Китанов, който не остави шансове на вратаря след великолепен удар от 19 метра в горния десен ъгъл на безпомощния Стоянов.
Секунди преди края Радослав Костадинов запази резултата в полза на "червените", докато при последвалата атака Маймунков изпусна да вкара трети гол.

Съставът на Емил Димитров бе първенец за миналата година, когато станаха шампиони на България с треньор Ангел Калбуров, докато момчета на Митко Джоров търсеха реванш от "червените", след като миналата година отпаднаха от младите "армейци" на полуфинала за републиканското първенство и впоследствие станаха трети в страната. С показаната игра през първата част Спартак може да съжалява, че пропусна да се окичи със златните медали, най-вече след тоталното превъзходство и предимството в резултата след първите 40 минути, а и с малшанса, че с два удара в очертанията на собствената врата получи два гола. След почивката обаче "червените" определено играха по-добре от пловдивчани, като демонстрираха и по-голямо самочувствие, което заслужено им донесе успех срещу противника, който загуби облик и разчиташе само на центрирания пред вратата на Костадинов.

Така ЦСКА показа, че им върви срещу "сините" и в Правец, след като преди финала бяха надвили двете възрастови групи на вечния съперник Левски Герена на четвъртфинал и Раковски на полуфинал, а на осминафинала надвиха Чавдар Етрополе, където днес вдигнаха Купата.

Интересно е, че децата на Чавдар (Етрополе) набор 1997, които вчера спечелиха Купата на БФС при децата в Севлиево гонеха топките днес на своите батковци.
КУПА НА БФС – ФИНАЛ, юноши родени – 1995 година
ЦСКА - СПАРТАК (ПЛОВДИВ) 2:1 (0:1)
0:1 Михайлов (34)
1:1 Маймунков (44)
2:1 Китанов (75)

ЦСКА: 1. Радослав Костадинов, 2 Тодор Филев (77-15 Димитър Владимиров), 4 Божидар Чорбаджийски,14 Стоян Стоичков, 18 Васил Попов(39- 8 Пол Александров),6 Филип Янчев, 3 Антони Иванов, 19 Радой Божилов, 22 Павел Янев(69-7 Веселин Йовев), 10 Здравко Китанов, 11 Димитър Маймунков (80-9 Антонио Казанджиев)
Резерви: 12 Мартин Врайчев,  17 Калоян Янков,16 Валентин Маринов
Старши-треньор: Емил Димитров
СПАРТАК (Пловдив): 24 Апостол Стоянов, 16 Аргир Терзиев, 3 Петър Чобанов, 14 Георги Герашев(62-89 Димитър Здравчев), 5 Илия Петров,6 Владимир Айтов (79-4 Николай Гроздев),7 Деян Тасев, 8 Емил Йорданов, 9 Серафим Михайлов, 23. Реджеп Амтулов (62-10 Паскал Трифонов), 11 Георги Бекриев
Резерви: 26 Юсуф Юсуфов, 25 Димитър Шопов
Старши – треньор: Митко Джоров
Стадион: "Правец"