Левски спечели служебно в Калиакра, двата тима играят приятелски мач (видео)

Отборът на Левски спечели служебно с 3:0 гостуването си на Калиакра от 19-ия кръг на "А" група, след като реферът Таско Тасков не позволи срещата изобщо да започне. Причината е, че на стадион "Калиакра" липсва линейка и по наредба домакините се наказват със служебна загуба. Така собственикът на новака в елита Цонко Цонев спази обещанието си да няма официален мач, въпреки пристигналата на стадиона публика.

"С прискърбие разбрах, че е имало някакви технически проблеми. Трябва да изчакаме 30 минути", заяви Цонев секунди преди 18,00 часа, когато срещата трябваше да започне, визирайки липсата на линейка.

От БФС предвидливо бяха изпратили двама делегати, а не само един, каквато е нормалната практика. Емил Табаков и ген. Васил Василев имаха за задача да следят детайлно за всичко, тъй като после въз основа на техните доклади ще следват наказанията за Калиакра. "Полицаите се отнесоха съвестно към задълженията си и свършиха своята работа по един перфектен начин. Освен липсата на линейка и носилка, домакините не предоставиха също така заверен лист за медицински преглед на футболистите, което е сред задължителните неща", обясни ген. Василев.

Изненадващо обаче двата отбора се разбраха да си направят контролна среща, тъй като така или иначе излязоха на терена. Спарингът беше спечелен от Левски с 1:0. Игра се в две полувремена от по 35 минути с 9-минутна пауза за реклами по телевизията, която държи правата.