Гришо видя сметката на Минар

Първата ракета на България Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите "Чалънджър" във френския град Шербур с награден фонд 42 500 евро и гостоприемство. Поставеният под номер 1 в схемата българин се справи в два сета със 7:6 (5), 6:2 с Иво Минар (Чехия) и така очаква в следващата фаза победителя от двубоя между  Марк Жикел (Франция) и Стефан Боли (Швейцария).

Заемащият 78-о място в световната ранглиста Димитров започна добре мача и още в четвъртия гейм получи три възможности за пробив. Той обаче не се възползва от тях и така се стигна до тайбрек в първия сет. В него двамата тенисисти играха равностойно, за да се стигне до 7:5 точки в полза на 19-годишния хасковлия и аванс в сетовете за него.

Втората част се разви далеч по-лесно за Григор, който реализира ранен пробив. Той имаше два брейкпойнта и в петия гейм, но чешкият му съперник, който е 172-ри в света, се справи. Все пак новият пробив стана факт за 5:2, след което българинът безпроблемно спечели подаването и сложи край на мача след час и 23 минути престой на корта.

За достигането си до 1/4-финалите в турнира българинът ще получи 1245 евро от наградния фонд и 17 точки за световната ранглиста.