Ромарио заби първия си гол по българските терени

Футболистите на Берое победиха с 3:0 при гостуването си в контрола тима от Югоизточната "В" група Димитровград. 30 фенове на старозагорци подкрепяха мощно отбора, а първите си голове за зелените реализираха Филипов, Танев и бразилецът Ромарио Резенде. Още в 8-ата минута Берое откри резултата с попадение на привлечения от Черноморец /Поморие/ Цветан Филипов, който се възползва от пас на Симеон Мечев. Въпреки тежкия терен беройци доминираха над противника си. След почивката продължилият натиск на елетния тим се увенча с още два гола. В 72-ата минута Милен Танев реализира за 2:0 след подаване на Райнов, а в 74-ата минута бразилският халф Ромарио Резенде също се разписа във вратата на Димитровград.

"Доволен съм от старанието на футболистите въпреки тежките условия за игра. В понеделник ни очаква трудно гостуване на Литекс", каза след мача старши-треньорът на Берое Илиан Илиев.