Австрийска доминация в първия манш на слалома, Костелич аут

Двукратният световен шампион в слалома Марио Мат (Австрия) спечели първия манш от слалома от Световната купа в Банско, който се провежда на пистата “Бъндерица“. Австриецът се представи най-стабилно от всички и завърши първи с време с 54,21 сек. Австрийската доминация в първия манш в слалома днес беше пълна, след като на втора позиция се нареди сънародникът на Мат - Райнфрид Хербст, който изостана само на 0,12 сек от Мат. Хербст е сребърен медалист в слалома от Олимпийските игри в Торино`2006 и носител на малкия глобус в слалома за миналия сезон. Трети в първия манш се нареди шведът Андре Мюрер, който остана на 0,39 сек от Мат. Мюрер е и сред големите фаворити за крайната победа в слалома. Четвърта позиция след първия манш заема канадецът Майкъл Дженик с изоставане от 0,43 сек. Пети и шести финишираха италианците Стефано Жрос и Кристиан Девил. Грос завърши с изоставане от 0,56 сек, а Девил с 0,63 сек.

Водачът в генералното класиране за Световната купа Ивица Костелич приключи участието си в Банско по разочароващ начин, след като пропусна врата в средата на трасето и не успя да завърши. Както е известно, хърватинът, който пристигна в България с контузия, вчера завърши пети в суперкомбинацията.

Победителят в суперкомбинацията от вчера носител на три медала от завършилото съвсем наскоро световно първенство в Гармиш-Партенкирхен Кристоф Инерхофер (Италия) не застана на старт в днешния слалом.

"Много отдавна не ми се е случвало да водя след първия манш. Пистата ми допада, засега всичко се развива отлично за мен и се надявам във втория манш също да се представя подобаващо. Условията в Банско са страхотни. Хората тук са големи любители на ските", заяви лидерът след първия манш Марио Мат.

С най-предно класиране от българите завърши ветеранът Стефан Георгиев, който остана 52-ри с изоставане от 5,34 сек. Веднага след него се нареди Никола Чонгаров с изоставане от 5,37 сек от победителя Мат. Деян Тодоров зае 54-ото място с изоставане от 6,15 сек. Захари Янакиев зае последната 57-ма позиция, след като изостана на 7,44 сек от Мат.

Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт, за когото това беше последно състезание в кариерата, отпадна още в началото на своето спускане. Най-добре представащият се български скиор през този сезон Георги Георгиев не издържа на напрежението и също не успя да завърши.

"Направих глупава грешка в горната част и надолу не успях да намеря ритъма. Нормално е да се ядосвам, защото исках да завърша и да се представя добре пред родна публика", коментира Георги Георгиев.

27 февруари 2011 година (неделя):

Втори манш от 12.55 до 13.50 часа

blizoo и Eurosport проверяват колко знаеш за зимните спортове. Отговори и спечели страхотни награди.

ФОТОГАЛЕРИЯ от слалома за суперкомбинацията в Банско може да видите ТУК!!!