Джокович отчая Федерер на финала в Дубай

Джокович отчая Федерер  на финала в Дубай

Новак Джокович не даде шанс на световния №2 Роджър Федерер във финала на турнира в Дубай и спечели третата си поредна титла на този турнир след победа с 6:3, 6:3. Това бе втори пореден успех на сърбина над швейцареца през настоящия сезон и общо осми от 21 изиграни мача срещу днешния му противник.

Двамата започнаха двубоя агресивно, а в третия гейм на първия сет Джокович стигна до възможност да спечели подаването на съперника си. Последва пробив на сърбина след грешка на Федерер. Швейцарецът продължи да прави грешка след грешка, като при 3:1 на два пъти щеше да загуби подаването си. След комбинация от успешни атаки от форхенд и два аса четирикратният шампион в Дубай успя да спре устрема на Ноле и да намали на 2:3.

При 3:5 Федерер трябваше да сервира за оставане в сета. Джокович направи няколко впечатляващи атаки от форхенд, които донесоха победа на сърбина в първия сет.

Втората част започна равностойно. При 1:1 гейма Федерер стигна до първата си точка за пробив в мача, възползва се и поведе с 2:1. Играта на носителя на рекордните 16 титли от Големия шлем се стабилизира и по всичко личеше, че той се връща в мача. При 3:1 за него обаче последва нов спад в играта му и Джокович успя да се възползва по-най-добрия начин от грешките на противника си, като продължаваше да демонстрира отлична игра. След пет поредни гейма Джокович отказа Федерер и триумфира с третата си поредна титла в Дубай.

"Новак наистина игра много добре, бързо и изключително точно. За мен наистина това е разочароващ мач. Но трябва да се има предвид, че играх в пет последователни дни. Въпреки това натоварване, не се чувствам уморен или отпаднал. Доволен съм като цяло от представянето си в Дубай, а и фактът, че достигнах до финала, не е за пренебрегване", заяви Федерер след края на срещата.

"И аз самият съм изненадан. Неочаквано и за мен беше да изиграя най-добрия си мач именно на финала, заяви доволният победител след края на срещата. - Перфектен мач, наистина. И в двата сета почти не допуснах грешки".