Драматична победа на Инерхофер в Банско

Световният шампион в супер-Г от завършилия преди седмица шампионат на планетата в Гармиш-Партенкирхен Кристоф Инерхофер (Италия) спечели суперкомбинацията от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско. Италианецът беше едва 11-и след слалома и изоставаше от водача Жан-Баптист Гранж (Франция) с 1,48 сек, но направи много силно каране в супер-Г и завърши първи с време 2:23,87 мин. Драмата в състезанието беше оставена за самия край, когато завършилият втори в слалома най-добър германец Феликс Нойройтер беше на път да грабне победата, но в крайна сметка завърши на 0,01 сек от победителя.

Третото място на почетната стълбичка остана за французина Томас Мермило-Блонден, който също направи страхотен скок и от 15-о място в слалома влезе в тройката в крайното класиране, след като общото му изоставане от победителя беше 0,33 сек.

Лидерът от сутринта Гранж пък изобщо не успя да финишира в супер-Г, след като падна в самото начало. Водачът за Световната купа Ивица Костелич завърши пети с 0,55 сек изоставане от Инерхофер, само на 0,05 сек от четвъртия Тед Лигети (САЩ). Така хърватинът прибави важни 45 точки към актива си за генералното класиране, в което той събра 1294 точки. Така той увеличи аванса си пред Дидие Кюш (Швейцария), който има 725 точки, но не участва в Банско. Трети е Аксел Лунд Свиндал, който е със 713 точки и също не кара в Банско. Шестицата в суперкомбинацията в Банско беше допълнена от Ондрей Банк (Чехия), който финишира на 0,80 сек от върха.

Георги Георгиев завърши на 21-во място, след като записа време от 1:25,05 мин в супер-Г и с общо изоставане от 2,90 сек от Инерхофер не успя да влезе в топ 20. Другият български представител Никола Чонгаров зае 33-ото място, след като остана на 7,65 сек зад победителя Инерхофер.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК!!!

blizoo и Eurosport проверяват колко знаеш за зимните спортове. Отговори и спечели страхотни награди.

ФОТОГАЛЕРИЯ от слалома за суперкомбинацията в Банско може да видите ТУК!!!