Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

ЦСКА на победа от финал в Европа! (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на ЦСКА са само на победа от участие на финал в Европа, след като "червените" победиха силния полски тим на ЗАКСА (Кендженджин-Кожле) с 3:0 (27:25, 25:21, 25:20) в първата полуфинална среща от турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV), която се игра тази вечер в препълнената до краен предал зала "Арена Самоков".

Двубоят започна с блок и бърза атака на Теодор Тодоров и ЦСКА поведе с 2:1. ЗАКСА изравни при 3:3. Две поредни точки на Филип Мейо, който бе оставен без блокада от Николай Иванов, направиха резултата 5:3. Якуб Ярош изравни до 5:5 след ас. Теодор Тодоров изведе ЦСКА напред при първото техническо прекъсване след отлична единична блокада - 8:6. ЗАКСА поведе с 10:9 и 12:10.  Ясер Портуондо и грешка в играта на полския тим донесоха изравняване 12:12. ЗАКСА отново поведе с 14:13, но Портуондо изравни 14:14. Две поредни блокади на Николай Иванов и Евгени Иванов донесоха преднина от 2 точки за ЦСКА при второто техническо прекъсване - 16:14. ЗАКСА успя да изравни при 20:20 и дори поведе с 22:21. Тук Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. "Червените" изравниха при 23:23 след атака на Мейо. ЦСКА стигна до първи геймбол при 24:23 след аут в атака на Якуб Ярош. Юрий Гладир изравни за 24:24. Ясир Портуондо изведе ЦСКА до 3-ти геймбол при 26:25 с перфектна атака от втора линия. Страхотна блокада на Теодор Тодоров донесе победата на ЦСКА в първата част с 27:25.

Волейболистите на ЗАКСА поведоха с 2:0 в началото на втората част. ЦСКА изравни след невероятно техничен ас на Николай Иванов. Блокада на Теодор Тодоров и ас на Ивайло Стефанов направиха резултата 5:3 за ЦСКА. Атака на Якуб Ярош в мрежата и "червените" дръпнаха с 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5. Атаки на Филип Мейо и Теодор Тодоров изведоха ЦСКА до 12:8. Тук Кшиштоф Стелмах взе прекъсване. Преднината на "червените" нарасна до 6 точки при 14:8 след атаки на Портуондо и Мейо. Поляците намалиха до 13:15, след като малко преди това Доминик Витчак замени Якуб Ярош. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за ЦСКА. Последва ас на Теодор Тодоров - 17:13. Аут от сервис на Тина Урнаут и възпитаниците на Александър Попов поведоха с 20:16. Тук ЗАКСА взе прекъсване, като след него поляците намалиха до 18:21. Последваха две поредни перфектни атаки на Ясер Портуондо по диагонала и ЦСКА поведе с 22:19. Мейо реализира въпреки двойната блокада на ЗАКСА 23:19, а атака на Витчак в мрежата донесе геймбол на домакините - 24:19. Поляците спасиха два геймбола, но при третия уникално бърза атака на Теодор Тодоров през центъра след страхотно вдигната топка от Николай Иванов и ЦСКА спечели втората част с 25:21.

Играчите на ЗАКСА поведоха с 2:0 и 3:1 в началото на 3-тата част. ЦСКА изравни при 4:4 след блокада на Ники Иванов. Равенството се запази до 7:7. Филип Мейо реализира атака с блок-аут и ЦСКА поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. ЗАКСА изравни при 8:8 и равенството се запази до 11:11. Последваха 5 поредни точки за ЦСКА благодарение на Филип Мейо и Ясер Портуондо и "червените" поведоха с 16:11 при второто техническо прекъсване. Евгени Иванов реализира фамозна атака през центъра за 18:12. Гостите намалиха до 14:18, след като съдията отсъди грешно нареждане на ЦСКА. Страхотни атаки на Теодор Тодоров доведоха преднината на домакините до 23:18. Победата за ЦСКА в третия гейм с 25:20 дойде след сервис на Доминик Витчак в аут. С това ЦСКА спечели и мача с 3:0 гейма.

Срещата реванш ще се играе тази неделя (27 февруари) от 16,00 часа в полския град Кендженджин-Кожле.
Ако ЦСКА и ЗАКСА си разменят по една победа, то двата тима ще играят "Златен гейм", който ще определи финалиста в турнира за Купата на CEV.

ЦСКА - ЗАКСА, КЕНДЖЕНДЖИН-КОЖЛЕ (ПОЛША) 3:0 (27:25, 25:21, 25:20)

ЦСКА: Николай Иванов 3 (1 ас, 2 блока), Филип Мейо 17 (2 блока), Ясер Портуондо 14, Ивайло Стефанов 3 ( 1 ас), Теодор Тодоров 12 (1 ас, 5 блока, 67% ефективност в атака), Евгени Иванов 4 (1 блок) - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Александър Попов
Треньор: Даниел Пеев
ЗАКСА: Павел Загумни 2, Якуб Ярош 9, Михал Ручиак 7, Тине Урнаут 10, Юрий Гладир 6, Войчех Казиемерчак 10 - Пьотър Гацек-либеро (Доминик Витчак 7, Иди, Гжегож Пилаж)
Старши-треньор: Кшиштоф Стелмах
Треньор: Анджей Кубацки

Съдии: Еидар Зулфугаров (Азербайджан), Йоргос Карабецос (Гърция)
Супервайзер: Йоана Кристина Форту (Румъния)

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЗАКСА 3:0 - ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ на НЕВЕРОЯТНАТА ЧЕРВЕНА ПУБЛИКА - ТУК!!!