Левски изглежда във форма дни преди дербито с ЦСКА

Девет дни преди дългоочаквания сблъсък с ЦСКА отборът на Левски изигра приличен мач и показа, че се намира в добра форма. "Сините" завършиха 2:2 с лидера в Румъния Оцелул, но бяха далеч по-силният тим на терена. Голямата надежда на феновете на тима за дербито с ЦСКА Гара Дембеле демонстрира класата си и беше най-опасният футболист на Левски в предни позиции.

Пореден силен мач изнесе и Дъстли Мюлдер, който тази зима е неудържим по десния бек. Вляво Веселин Минев също е  стабилен и демонстрира отлично разбирателсто с дошлия за негов конкурент Марко Видович, който ига ляв халф и показа, че може да е титуляр в тима. Срещу Оцелул Владимир Гаджев отново даде всичко от себе си, най-вече след почивката, когато бе по-прецизен с отиграванията си, но нарушенията му бяха в повече. Въпреки това донесе равенството с хладнокръвно реализираната дузпа 5 минути преди края.

Не може да се пропусне новобранецът Жанвион Юлу-Матондо, който в последните срещи показа, че може да играе на няколко позиции. Привличането му засега изглежда като добър ход, но липсата му на ляв крак, тъй като играе само с десния няма да му помогне лесно за замени Жоазиньо.

Срещу румънците на познатото си добро ниво беше и капитанът Христо Йовов преди почивката, а Даниел Младенов направи силно включване след почивката.