Три дузпи и много драма в последната контрола на Левски в Кипър (видеo)

Левски направи 2:2 с Оцелул в последната си контрола в Кипър. Двубоят ще се запомни с това, че в него отново, както в последно време, на мода бяха дузпите. Реферът отсъди цели три, поне две от които съмнителни. Първо Йорга изведе румънците напред от бялата точка в 18-ата минута. Десет минути по-късно обаче Гара Дембеле изравни, също от дузпа. Вторият гол за Оцелул падна в 65-ата минута. Тогава Пена изпълни пряк-свободен удар, топката рикошира в стената и залъга вратаря Митрев.

В 85-ата минута дойде време за третия наказателен удар. Той беше свирен за нарушение срещу Даниел Димов, който засече топката с глава. Гаджев не сгреши от 11-те метра за крайното 2:2, като посвети попадението на новородената и дъщеря Рая.

Интересното е, че съдията отсъди три дузпи и в предишната контрола на Левски срещу Виктория (Пилзен).

Ремито срещу Оцелул е второ за "сините" в Кипър. Те записаха още три победи и само една загуба. Тимът се прибира в София утре, а в неделя играе последния си спаринг срещу Чавдар (Етрополе).

Като цяло Левски надигра Оцелул и само късметът го лиши от заслужен успех. През първата част лидерът в румънското първенство имаше само едно положение и това е дузпата, от която поведе в 18-ата минута.

В същото време Гара Дембеле с глава, а Юлу-Матондо на два пъти пропуснаха целта. След почивката натискът на "сините" продължи, но отново имаше два пропуска пред румънската врата. Най-фрапиращ беше на Гара в 48-ата минута. Тогава той елиминира вратаря на Оцелул, но си поведе силно топката и не успя да я прати в опразнената врата. Минута по-рано диагоналену дар на французина бе избит в конер от вратаря. По-късно резервата Димов стреля опасно, "Сините" доминираха и след почивката, но от нищото инкасираха втори гол, дошъл след рикошет от пряк-свободен удар.

Ясен Петров започна с Митрев на вратата. Пред него в защита бяха Мюлдер (вдясно), Милиев и Грийн (в средата) и Веско Минев (вляво). Пред тях Гаджев и капитанът Йовов действаха като опорни полузащитници. Като дясно крило започна Юлу-Матондо, а вляво беше Марко Видович.

Зад единствения нападател Дембеле оперираше Тасевски. След това през втората част постепенно в игра влязоха четирима нови футболисти. Даниел Младенов заигра по дясното крило, Мариан Огнянов зае мястото на Тасевски зад нападателя, а Даниел Димов заигра пред защитата заедно с Гаджев. Отпред Дембеле отстъпи мястото си на Исмаил Иса.

На стадиона имаше около 80 фенове на румънския тим, които в края на първата част влязоха в словесен спор с Влади Гаджев. Футболистът на Левски получи жълт картон, след като отправи реплика към привържениците.

ЛЕВСКИ - ОЦЕЛУЛ 2:2

0:1 Йорга (18-дузпа)
1:1 Дембеле (28-дузпа)