Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ботев и Хайстер Волей заформят дерби в Луковит в събота

Отборите на Ботев (Луковит) и столичният Хайстер-Волей ще се изправят един срещу друг в истинско дерби в предстоящия XII кръг на Висшата лига по волейбол. Другият изключително интерес сблъсък през този уикенд ще бъде в Пловдив, където лидерът Викторя Волей е домакин на третия Дунав (Русе).

Във временното класиране Ботев е на втора позиция с 23 точки след 8 успеха и две загуби след началото на шампионата. Едно от поражението на тима на Мирослав Милев нанесе именно Хайстер-Волей. На 27 ноември 2010-а столичният тим се наложи с 3:2 в зала "Икономист" в София, като направи невероятен обрат от 0:2. Тогава възпитаниците на Стоян Стоев се пребориха в третия гейм, печелейки го с 25:23, а четвъртия грабнаха с героичното 30:28. Психологическото предимство бе на страната на Хайстер-Волей в тайбрека, който впоследствие бе спечелен с 15:11.

Хайстер Волей е на четвърто място с 6 победи, 4 загуби и общо 18 точки, като в последния кръг победи като домакин с Добротица с 3:1. Столичани направо влязоха в историята, след като се превърнаха в първия отбор, който през есента завърши шест от първите си седем мача в дивизията след петгеймови трилъри. Тимът имаше известни проблеми със здравословното състояние на част от своите състезатели. Въпреки това през минлата събота в зала "Икономист" "детелините" бяха направо във вихъра си, оставяйки гостите от Добрич да вземат само един почетен гейм.

От своя страна представянето на Ботев (Луковит) през настоящия сезон може да бъде определено като повече от успешно. Клубът воден от своя ексцентричен, но напълно отдаден на волейбола, президент д-р Валери Марков, започна участието си във Висшата лига без конкретни цели. За сметка на това момчетата на старши-треньора Мирослав Милев започнаха да редят победа след победа, което доведе до изпълнение на една от основните цели на клуба през последните години - всички мачове на Ботев да се превърнат в основно събитие за град Луковит. По думите на самия Марков едно от най-големите достойства на сезона е именно окончателното завръщане на публиката в зала "Христо Ботев". Скромното спортно съоръжение се "пука по шевовете" при домакинствата на "синьо-белите" и ситуацията надали ще бъде по-различна и тази седмица.

Ботев (Луковит) и Хайстер Волей играят в събота от 18,00 часа. По същото време ще започнат и останалите две срещи от кръга между Виктория Волей и Дунав, както и сблъсъкът Добротица - Миньор (Перник).

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ПЪРВИЯ МАЧ МЕЖДУ ХАЙСТЕР ВОЛЕЙ-ЛТУ И БОТЕВ (ЛУКОВИТ) МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!