Тетевен удари Добротица с 3:1! Гостите печелят 1-ия гейм с 25:9, домакините 4-ия с 34:32

В изтеглен за днес мач от 13-ия кръг на Висшата лига на България Тетевен Волей победи гостуващия Добротица (Добрич) с 3:1 (9:25, 28:26, 25:21, 34:32) и така затвърди позицията си на 6-ото място във Висшата лига.

Гостите започнаха мача силно и спечелиха първия гейм с унищожителното 25:9.  Във втората част Добротица също водеше убедително в резултата, когато след второто техническо прекъсване в игра за Тетевен влезе Валентин Терзиев. Със серия от силни сервиси той успя да върне своя тим в гейма. Стигна се до изравняване при 21:21 и преследване в резултата до крайното 28:26. Този успех даде сили на момчетата на Иван Цветков и те имаха инициативата в третия гейм. Въпреки че в един момент добричлии изравниха за 17:17, в крайна сметка домакините си взеха гейма с 25:21. Четвъртата част беше най-интересната в двубоя. Отново Добротица дръпна напред със сериозна разлика - 13:8 и 16:10. Цветков използва изцяло правото си на смени в този гейм, като при 19:21 извади големия коз. От резервната скамейка на сервис застана Илия Милев, който с ас и още един разцентроващ начален удар възстанови равенството. Последва люта битка за всяка точка, който продължи до рекордното 34:32 и 3:1 гейма за Тетевен.

Зелените вече имат 12 точки от 3 победи и 9 загуби и вече са със 7 точки аванс пред 7-ия Добротица. "Жълто-зелените" от Добрич са предпоследни с 2 победи и 10 загуби.