Изхвърлиха завинаги съдията от България - Естония, ето още от издънките му

Съдията на скандалния мач България - Естония (2:2) Колош Ленгиел и неговите помощници са изхвърлени завинаги от съдийството. Това стана ясно след днешното заседание на Унгарския футболен съюз във връзка с подозренията за манипулация на въпросния двубой. Ленгиел, както и страничните рефери Кристиан Шелмеци и Янош Чак, са свирили срещата без позволението на ръководителите си. Техният пряк началник Бажкай Януш - регионален шеф на реферите в Будапеща, веднага подаде оставка.

Междувременно разследване на естонските медии се натъкна на интересни факти от биографията на Ленгиел. Преди два месеца той е свирил мача между младежките национални отбори на Аржентина и Боливия, като е дал продължение от 12 минути и е отсъдил изключително спорна дузпа за "гаучосите" в 101-ата минута. Мачът е завършил 1:0 за Аржентина.

Пресата в Унгария твърди, че Ленгиел има право да ръководи мачове от трета дивизия на местното първенство, но не и на по-високо ниво. Конкретно за двубоя между България и Естония унгарската федерация е била помолена да изпрати именно него от Footy Media International - фирмата, която организира мача.