Руди Гарсия: Извадихме голям късмет срещу Левски

Треньорът на Лил Руди Гарсия призна, че отборът му е извадил голям късмет да се добере до равенството 2:2 в гостуването си на левски снощи. Той заяви, че не е доволен от играта на своите възпитаници в този мач и от грешките, допуснати в отбрана. В крайна сметка обаче е доволен, че тимът му взе "златна точка".

"Стигнахме до златна точка. Тя може да се окаже най-важната за Лил. Признавам, че имахме доста късмет да се спасим от загуба по този начин. Мисля обаче, че равенството е справедливо.
През първото полувреме Левски имаше щастието да поведе с ранен гол на Гара Дембеле. В първия мач успяхме да го опазим, но сега направихме една грешка отзад и това можеше да ни излезе скъпо. Радвам се, че все пак успяхме бързо да стигнем до изравняване и на почивката се прибрахме в съблекалнята, след като бяхме излезли от ролята на губещите. През второто полувреме българите показаха много голямо желание за победа и в крайна сметка стигнаха до 2:1. Тогава обаче моите футболисти се вдигнаха на щурм и успяха да стигнат до изравняването. Вярно, това стана след автогол, но такъв е футболът. Аз лично не съм много доволен от това, което Лил показа тази вечер, продължаваме да грешим в отбрана. Все пак оставаме на второ място в класирането и шансовете ни да продължим в следващия кръг са съвсем реални. Но разликата ни с Левски отново е само от една точка, а има още цели шест за разпределяне в останалите два мача до края на груповата фаза. Така че ни чака много интересна борба в групата, още повече че и Гент се намесва в нея с победата си над Спортинг", заяви Гарсия.