Европейски футбол

Гент удари Спортинг и се изравни с Левски

04 ноември 2010 | 22:25

Гент победи Спортинг с 3:1 като домакин и се изравни с Левски по точки в група C на Лига Европа. Първият успех на белгийците ги върна в играта за класиране в следващата фази и следващия двубой, който е домакинство срещу българите, ще бъде от решително значение и за двата отбора. Португалците вкараха по пет гола в последните си две срещи в Европа, но днес бяха надиграни от Гент и допуснаха първа загуба.

Спортинг първи имаше шанс да поведе, като удар на Салейро бе спасен от вратаря Йоргачевич, но скоро се оказаха догонващи. Още в седмата минута Смолдерс откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Абел. Бернд Тайс се размина с удвояване на аванса на домакините, а малко преди почивката Салейро изравни след удар с глава.

В началото на второто полувреме Гент бе по-активният отбор, а гостите разчитаха на контраатаки. Спортинг остана с човек по-малко в 77-ата минута, след като Абел получи втори жълт картон. Белгийците много бързо се възползваха от численото си преимущество и с два гола в рамките на три минути си осигуриха победата. Конте направи 2:1, а след това Арбайтман с глава оформи крайния резултат.

ГЕНТ - СПОРТИНГ 3:1
1:0 - Смолдерс (7-д)
1:1 - Салейро (38)
2:1 - Конте (79)
3:1 - Арбайтман (82)