Баскетбол

Джабер и Армани Джийнс с втора загуба в Евролигата (видео)

03 ноември 2010 | 23:17

Американецът с български паспорт Ибрахим Джабер изигра пореден силен мач за тима си Армани Джийнс (Милано) в Евролигата, но италианците допуснаха втора поредна загуба в група "D" на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент, след като тази вечер отстъпиха при гостуването си на Ефес Пилзен със 74:82.

Джабер отново не беше титуляр, но въпреки това, завърши двубоя като най-резултатен за Армани Джийнс, след като наниза 19 точки, като гардът успя да отбележи в 5 от 7-те си опита от средно разстояние, както и 3/4 от зоната за три точки. Дейвид Хоукинс беше втори по резултатност за гостите с 18 точки, но той демонстрира отчайващо слаба успеваемост в стрелбата си от далечно разстояние, след като успя в едва 1 от 6-те си отпита за три точки.

Игор Ракочевич завърши със 17 точки за Ефес Пилзен, а Керем Тунчери и Керем Гьонлум добавига съответно по 15 и 13 точки за успеха.

Срещата започна по най-добрия възможен начин за отбора на Ефес Пилзен, след като домакините успяха да поведат с 10:4 след само три минути игра. Италианцте така и не намериха верния ритъм на играта си, като до края на първата част разликата в резултата нарастна на 12 точки - 22:10. В началото на вторите десет минути гостите се активизираха, като в основата на това беше Ибрахим Джабер, който наниза седем точки в рамките на три минути, а Армани Джийнс намали пасива си на 8 точки - 22:30. Това беше и по-интересното до края на първото полувреме, след като баскетболистите на Ефес Пилзен се стегнаха и успяха отново си осигурят двуцифрена преднина след 20 минути игра - 43:33.

След почивката Морис Финли и Хоукинс вкараха общо осем точки и доближиха гостите само на три точки от съперника - 43:46, но след това Ефес Пилзен отново съумя да увеличи аванса си и да спре устрема на италианците. Три минути преди края на третата четвърт Джабер и отново Хоукинс се разписаха и пак доведоха разликата до само две точки - 50:52, но в оставащото време домакините бяха пълни господари на терена, като се възползваха максимално то грешките в тима от Милано и след 30 минути игра, турците водеха с 14 точки - 69:55. Голямата разлика почти реши изхода от двубоя, но въпреки това, италианците направиха всичко по силите си, за да обърнат развоя на мача в своя полза. Опитите им се оказаха напразни, като Джабер и съотборниците му съумяха единствено да смъкнат изоставането си на осем точки - 74:82, като при този резултат прозвуча и последния съдийски сигнал.

04 ноември 2010 | 00:13

spin za toq ciganin smraden.. hk be 8.5 izduni me za 90 lv s taq 3ka v kraq.. ega izsuhne :@:@:@ Рейтинг: 0 0

Испания - Лига АСВ

Неугасващият спомен за Амадеус 07 юни 2018
Началото на юни е изпълнено с интрига за баскетболните фенове, без значение от годината. Винаги се играят финали на НБА, по-интересните европейски клубни първенства също са във финалната си фаза, Евролигата вече има нов ...
Людмил Хаджисотиров: Първо трябва да се докажеш в ... 24 юни 2018
Людмил Хаджисотиров – Удо, старши треньор на баскетболния тим на Рилски спортист, гостува в предаването „Код Спорт“ по ТВ+. Кариерата му започва като юноша в ЦСКА, става капитан на юношеския ни ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.