Европейски футбол

Магията на Лацио не спира - "орлите" взеха тежък мач с гол мечта (видео)

31 октомври 2010 | 15:34
Отборът на Лацио продължава отличното си представяне в италианското първенство, като днес римляните надвиха с 1:0 Палермо при гостуването си на "Ренцо Барбера", с което момчетата на Едоардо Рея продължават да са изненадващ лидер в калчото. Победният гол бе дело на бразилския защитник Андре Диас, който се разписа по прекрасен начин в 27-ата минута.

Двубоят предложи динамичен и атакуващ футбол, като преди почивката срещата бе сравнително равностойна. В 27-ата минута Кристиан Ледесма центрира от фаул отдясно и Диас засече топката по отличен начин с десния си крак, като бранителят обра паяжината на горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

След почивката футболистите на Палермо тръгнаха да връщат гола с всички сили, а от своя страна лациалите се окопаха в отбрана. В 64-ата минута Федерико Балдзарети от домакините имаше шанс за гол, но Фернандо Муслера и отбраната пред него действаха на висота. В 77-ата минута нещата за "орлите" отидоха на зле, след като Джузепе Биава получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

Натискът на Палермо стана максимално силен, а в 80-ата минута едно от мелатата пред вратата на Лацио доведе до сбутване между доста от играчите на терена, но реферът Дамато не се трогна от това и не показа повече от два жълти картона. В 84-ата минута Муслера спаси последователни удари ма Маурисио Пинийя и Матиа Касани.

С този важен успех Лацио затвърди първото си място, като двукратните шампиони записват най-добрия старт в своята история. "Бианкочелестите" водят с четири точки на шампиона Интер и с пет на загубилия снощи дербито с Ювентус Милан.