Декларация на Левски: Съдията бе неадекватен - не ни даде две дузпи в Ловеч

Ръководството на Левски публикува декларация на официалния сайт на клуба по повод събитията във вчерашното дерби между сините и Литекс, което се игра в Ловеч и завърши 2:1 в полза на домакините.

Декларация на ПФК Левски

На вниманието на Костадин Костадинов (председател на съдийската комисия към БФС)

С настоящата декларация ПФК Левски изразява изключителното си недоволство и разочарование от тенденциозните действия на съдийската бригада с главен арбитър Станислав Тодоров, ръководила вчерашната среща с Литекс. С неадекватната си преценка и различния критерий при отсъжданията,  главният рефер загуби контрол над футболистите и е отговорен за напрежението, схватките и нелицеприятните събития по време на двубоя. Станислав Тодоров подмина две ситуации за умишлена игра с ръка в наказателното поле на  Литекс (Пламен Николов  в 17-та минута и Христо Янев в 93-та минута).

Съдийските своеволия и целенасочените им действия по време на последните три двубоя между Левски и Литекс принуждават ръководството на ПФК Левски да потърси справедливост и да настоява всички следващи дерби-мачове на отбора да бъдат ръководени от чуждестранни рефери.