Отново много екшън и драма на Литекс - Левски, шампионите излизат на върха (видео + галерия)

Шампионът Литекс обърна от 0:1 Левски и спечели с 2:1 дербито на 11-ия кръг от „А" група с гол на резервата Светослав Тодоров в 88-ата минута. Преди това друг бивш национал Христо Янев изравни в 30-ата минута от пряк свободен удар, след като Гара Дембеле бе открил в 11-ата минута с 14-ия си гол за сезона в първенството от 10 мача.

Така играчите на Любослав Пенев се изравниха на върха със „сините", като двата отбора са с актив от 25 точки. Литекс записа 20-и пореден двубой без загуба като домакин, а от началото на сезона е загубил само две точки на собствения си стадион.

Невероятен екшън се разигра на градския стадион в Ловеч в 33-ата минута на мача пред погледа на националния селекционер Лотар Матеус. Играчите на двата отбора се хванаха за гушите и настъпи голямо меле след нарушение на Владимир Гаджев срещу Пламен Николов, при което играчът на Левски замахна с лакът. При единоборството полетяха искри между Дарко Тасевски и Пламен Николов. Реферът Станислав Тодоров и неговите помощници едва разтърваха футболистите на терена, след което Тасевски и Николов бяха изгонени, а още няколко играчи получиха жълти картони. Бразилският техничар Том изрита без топка в гърба национала Веселин Минев с каратиски скок, а след това удари с лакът в лицето Дъстли Мюлдер, който се опита да го хване, докато Сержиньо Грийн го гонеше, но Йеленкович, Бодуров, Берберович и Доха се нахвърлиха на холандеца с плитки.

Левски поведе рано в срещата, след като Тасевски прекрасно изведе Дембеле, а нападателят отбеляза поредното си попадение с хубав удар. След половин час игра Христо Янев изравни с далечен удар от фаул. Това бе неговият 70-и гол в А група и осми за Литекс. Малко след изравнителното попадение напрежението достигна връхната си точка с мелето, в което се включиха повечето футболисти. Двата отбора си размениха по още едно по-опасно положение през първото полувреме, като Дока пропусна за домакините, а Дембеле не успя да се разпише за гостите.

След почивката имаше битка, но не и много футбол. Все пак отборът на Ясен Петров имаше известно предимство част от второто полувреме и положения се откриха пред Жоазиньо и Мюлдер. Към края на срещата обаче "оранжевите" бяха по-агресивният отбор. В 88-ата минута Янев удари греда от фаул, а след това топката стигна в наказателното поле до Дока, който намери Светльо Тодоров в малкото наказателно поле. Бившият нападател на Портсмут бе оставен непокрит, след като защитата на Левски не се ориентира в ситуацията, а Тодоров спря топката и технично прехвърли Митрев.

ЛИТЕКС - ЛЕВСКИ 2:1 (1:1)

0:1 Дембеле (11)