Алонсо се върна в битката за титлата след победа над Фетел в Сингапур, Хамилтън бесен след удар с Уебър (видео)

Фернандо Алонсо с Ферари спечели категорично Гран при на Сингапур, първият нощен старт за тази година на осветление. Под прожекторите испанецът стартира от първата позиция и почти през цялото време бе притесняван мощно от движещия се зад него състезател на Ред Бул Себастиан Фетел. Алонсо поддържаше през цялото време добра преднина пред Фетел и не допусна да бъде изненадан, дори при рестартирането на състезанието при прибиранията на колата за сигурност. Тя се появи на пистата общо 2 пъти, заради различни инциденти.

Трети днес се нареди Марк Уебър с Ред Бул, който може да бъде изключително доволен от увеличената разлика в класирането за шампионата. Австралиецът започна от пета позиция, но след като рано смени своите гуми излезе на осма позиция и остана в дъното на топ 10 до първите влизания в бокса на лидерите. Тогава Марк без проблеми успя да прескочи и Люис Хамилтън и Дженсън Бътън. С тази победа Алонсо се върна в борбата за титлата. Четири състезания до края на сезона, Уебър води в генералното класиране с 202 точки, Фернандо Алонсо е на второ със 191 точки, а Хамилтън е трети със 182 т.

Иначе на самия старт, Фетел опита атака, но Алонсо го блокира и поведе в състезанието. Към този момент Хамилтън бе трети, пред Бътън и Уебър.

На финала Бътън остана четвърти, а неговият съотборник Люис Хамилтън отпадна за втори пореден път след фиаското в Италия. В средата на надпреварата, британецът се опита да изпревари Марк Уебър, но при влизането си в следващия завой, не прецени, че Уебър се намира от лявата му страна. Последва удар и Хамилтън не можа да продължи състезанието, докато Марк нямаше никакви видими повреди по болида си. По този начин шампионските амбиции на Люис претърпяха тежък удар. Катастрофата между тях е доста спорна, а Хамилтън излзе от колата си изключително бесен, като хвърли и волана си.

Пети днес остана Нико Розберг с Мерцедес, който направи поредното си отлично състезание. Зад него остана пилотът на Уилямс Рубенс Барикело. Седми, след невероятен спринт в края на състезанието остана пилотът н Рено Роберт Кубица. Осми остана Адриан Сутил с Форс Индия, девети се нареди другият пилот на Уилямс Нико Хюлкенберг, следван от Фелипе Маса. Маса успя да навакса 14 позиции в днешното състезание след като стартира от последно място.

В последните обиколки на състезанието Кубица с Рено, буквално прелетя през своите съперници и от 12-ти застана на седма позиция.

По-назад, Витали Петров не успя да се задържи сред първите 10 и завърши 11-ти. Испанският пилот на Торо Росо Хайме Алгуерсуари пък остана на 12 място, а зад него се нареди Михаел Шумахер, който  след катастрофа с Камуи Кобаяши се наложи да премине през бокса за смяна на предно крило. Това го остави и далеч от борбата за точките. Себастиен Буеми остана 14-ти, а Лукаш ди Граси и Хейки Ковалайнен оформиха крайното класиране. Финландският пилот на Лотус така и не успя да финишира, след като неговият двигател Косуърт се запали в движение и той бе принуден собственоръчно да го изгаси на старт-финалната права. Колата на финландеца избухна в пламъци.